« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Sopoti » Pollozhani: Sa është i rëndësishëm dëmshpërblimi, aq i rëndësishëm është edhe zbulimi..
« Analizë » Pranvera e "nxehtë" e VMRO-së, test për Mickoskin si lider
Ja sa nga bisedat e dëgjuara nga PSP kanë qenë private
Volkswagen nuk planifikon versionet GTI për SUV-at
vol_5.jpg

Gjiganti gjerman i veturave Volkswagen zyrtarisht ka hedhur poshtë idenë për versionet GTI të SUV-ave të vet. Po ashtu, edhe Passat nuk do të ketë më versionin GTI.

Këto informacione i ka konfirmuar për mediat njëri nga krerët e Volkswagenit, Herbert Diess, transmeton Koha.net. Megjithatë, kjo nuk do të thotë se asnjëri SUV i Volkswagenit s’do të ketë version sportiv. Për shembull, pritet që Crossoveri T-Roc i bazuar në Golf të jetë në dispozicion në version “R”.

Sa i përket modeleve me performancë të lartë, Deiss konfirmon se tani për tani nuk do të zgjerohet portofolio GTI, e cila aktualisht përbëhet nga up!, Polo dhe Golf. Përveç kësaj, modelet elektrike të cilat është duke i planifikuar Volkswagen, po ashtu, do të kenë versionet e veta sportive.

Të kujtojmë, anëtari më i ri i familjes GTI është Polo e re, nën kofanon e të cilës gjendet motori benzinë 2.0-litër Turbo me kapacitet prej 200 kuajfuqi.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.06.2017, 13:55  | L.E. | 464 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Zhurnal mëson » Dorëheqja e Bilen Salijit do përshpejton procedurën e rekonstruimit të qeverisë, Drejtësinë e merrë LSDM-ja, Arsimin BDI-ja
« Lajmi i fundit » Dorëhiqet ministri i drejtësisë, Bilen Saliji
Martohet për herë të dytë Sefer Canoski, ish bashkëshortja Lejla vajza e Velija Ramkovskit
Miratohen ndryshimet në Ligjin për armë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.