« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analistët » Deputetët shqiptar bëhen të gjallë vetëm për tema të cilat i han pazari
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Ducati Scrambler bëhet me dy versione të reja (Video)
du_2.jpg

Lajmet e mira për fansat e brendit Ducati, sepse ky prodhues italian ka prezantuar dy versione të reja të motoçikletës së saj të famshme – Scrambler.

Këto dy versionet e reja – Mach 2.0 dhe Full Throttle, Ducati i ka prezantuar në ngjarjen “Wheels and Waves” në Biarritz, Francë.

Frymëzimi për emrin Mach 2.0 vjen nga motoçikleta e cila gjatë viteve 60-a ka shënuar historinë e kësaj kompanie italiane, lansimi i modelit Mach 1 250 në vitin 1965, transmeton Koha.net. Me pamje elegante, Scrambler Mach 2.0 vjen me ulësen Flat Track Pr dhe sistemin e shkarkimit të gazrave me ngjyrë të zezë.

Ky version i kësaj motoçiklete, po ashtu, vjen edhe me grafikun e ri të cilin e ka bërë dizajneri Roland Sands i cili është frymëzuar nga helmeta “Bell Cross Idol”. Kjo helmet është në dispozicion në katalogun e Ducatit.

Ndërkaq, Scrambler Full Throttle vjen me një pamje sportive, rezervar të ri shkëlqyes për karburant, xhamin e përparmë, ejt.

Ducati është munduar që këto dy motoçikleta të lënë përshtypje të fortë në këtë ngjarje në Biarritz të Francës.

Për më tepër shikoni videot më poshtë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.06.2017, 13:52  | L.E. | 338 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Përshkallëzohet konflikti: Forcat turke kanë hyrë në Siri, kurdët sulmuan një qytet në Turqi
« Edhe këngëtar edhe politikan » Shpat Kasapi, pjesë e kryesisë të LSDM-së, dega Tetovë?
Shkurte Fejza e Kastriot Tusha sjellin projektin e ri për 10 vjetorin e pavarësisë
Ben Blushi emërohet drejtor i ri i përgjithshëm i Top Channel
Prindër të ndarë fëmijë të përbashkët
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.