Pyatt: Tani është koha ideale për zgjidhjen e çështjes së emrit
Butaris: Botëkuptimi se Maqedonia është vetëm greke është shumë i keq
« Emri i Maqedonisë » Musliu: Nuk është lehtë të tejkalohet një kontekst i cili zgjatë më shumë se 25 vjet
Në Maqedoni po përplasen dy botëra, Qeveria proevropiane dhe mbetjet e strukturave an..
Poliklinikat në Shkup do të prodhojnë energji elektrike nga rrezet diellore
poliii.jpg

Shkup, 9 maj- Në kulmet e objekteve shëndetësore në Shkup do të prodhohet energji elektrike nga sistemet fotovoltaike.

IPSH “Shtëpia e shëndetit” Shkup, do të investojë në instalimin e energjisë solare në poliklinikat në “Bit Pazar”, “Jane Sandanski”, “Bukuresht” dhe “Çair”. Prodhimi i energjisë solare brenda këtyre institucioneve shëndetësore duhet të filloj më së vonti deri në maj të vitit 2019. Për realizimin e projektit është angazhuar kompania “KMG EOL Kvazar” nga Shkupi, transmeton Zhurnal. 

Sistemet fotovoltaike do të kenë funksionin primar që pjesërisht t’i përmbushin nevojat për energji elektrike në poliklinikat e Shkupit.  Projekti kap vlerën prej 22,3 milion denarë, ndërsa mjetet financiare janë siguruar nga IPSH “Shtëpia e shëndetit” Shkup, transmeton Zhurnal. 

 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 09.05.2017, 10:53  | L.E. | 2,202 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zenko me prejardhje shqiptare në Lozovë të Shtipit, gjenë familjen e tij nga Malisheva
Bëhuni gati, vjen i ftohti dhe acari
Pension edhe për ata që nuk kanë 15 vite “stash”
Big Mama pranë këtij mashkulli, por duart nuk i heq nga pjesa intime
Shyhrete Behluli kur ishte nuse në katund
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.