« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
Shkup, në 27 aksidente për fundjavë janë lënduar 21 persona
aksi.jpg

Shkup, 8 maj- Gjatë tre ditëve të fundit në territorin e Shkupit ka pasur 27 aksidente, tre persona kanë marrë lëndime më të rënda, ndësa 18 të tjerë janë lënduar lehtë, transmeton Zhurnal. 

Në nëntë aksidente rrugore janë shkaktuar vetëm dëme materiale. 

Siç informon MPB, gjatë fundjavës janë bërë një numër i madh i shkeljeve dhe janë sanksionuar 11 shoferë të cilët nuk e kanë respektuar shpejtësinë e lejuar, 6 shoferë kanë drejtuar automjetin e tyre nën ndikim të alkoolit, 10 shoferë të cilët kanë kaluar në dritën e kuqe të semaforit dhe 2 shoferë të cilët nuk iu kanë dhënë përparësi këmbësorëve në vizëbardha. 

Gjithsej 25 shoferë i kanë drejtuar automjetet e tyre pas skadimit të vlefshmërisë së lejes së qarkullimit ose pa leje të qarkullimit, si dhe 80 për automjetë të cilat nuk janë parkuar sipas rregullave, transmeton Zhurnal. 

Me ndihmën e automjetit special "karrotreci" janë mënjanuar 73 automjete.

 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 08.05.2017, 11:04  | L.E. | 1,011 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.