Pyatt: Tani është koha ideale për zgjidhjen e çështjes së emrit
Butaris: Botëkuptimi se Maqedonia është vetëm greke është shumë i keq
« Emri i Maqedonisë » Musliu: Nuk është lehtë të tejkalohet një kontekst i cili zgjatë më shumë se 25 vjet
Në Maqedoni po përplasen dy botëra, Qeveria proevropiane dhe mbetjet e strukturave an..
Çfarë po ndodhë, njerëzit bien në tokë, katër sulme në tru për vetëm disa orë
amb_3.jpg

Shkup, 3 maj - Katër sulme në tru, katër rënie në tokë, tension i lartë i gjakut, marrje frymësh për shkak të sëmundjeve kronike janë vetëm një pjesë e problemeve që këto ditë janë marë qytetarët e kryeqytetit për shkak të asaj se në mëngjes është ftohtë ndërsa gjatë ditës nxehtë, transmeton Zhurnal.

Nga shërbimi i ndihmës së shpejtë theksojnë se numra e tyre gjithmonë janë të zënë me thirrje ndërsa më së shumti thërasin ato që kanë probleme me tensionin, marrje mendsh, simptoma të vjelljes etj.

"Deri paradite kemi pasur 60 thirrje nga qytetarët të cilët kanë probleme serioze nga temperaturat e larta që vjen deri tek dehidrimi e më pas edhe përkeqësimi i gjendjes nga këto temperatura shock", thonë kështu nga urgjenca.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 03.05.2017, 20:52  | T.E. | 41,463 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zenko me prejardhje shqiptare në Lozovë të Shtipit, gjenë familjen e tij nga Malisheva
Bëhuni gati, vjen i ftohti dhe acari
Pension edhe për ata që nuk kanë 15 vite “stash”
Big Mama pranë këtij mashkulli, por duart nuk i heq nga pjesa intime
Shyhrete Behluli kur ishte nuse në katund
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.