« Sheshi "Skendërbeu" » Mexhiti fton gjithë shqiptarët të përjetojnë kulturën dhe artin e gjitha trevave shqi..
« Analistët » Sporti shqiptar nuk duhet të anashkalohet nga Qeveria e Maqedonisë
« Kadriu për Zhurnal » Reforma në gjyqësor nënkuton shumë gjëra, jo vetëm shkarkimi i Zvërlevskit
« E fundit » Më në fund mbaroi seriali "Zvërlevski", u shkarkua me 64 vota "pro"
Reali, dy ndeshje për të shkruar historinë
victory.jpg.size.custom.crop.1086x713.jpg
Loading...

Skuadra e Real Madrid është duke bërë një sezon madhështor pasi janë një hap larg fitimit të titullit kampion në Spanjë dhe kanë arritur finalen e Champions përballë skuadrës së Juventusit. Galaktikët janë pranë historisë për të fituat dy trofe mjaft të rëndësishëm. Fitorja ndaj Celta Vigo, ndeshje e prapambetur i dha një avantazh të madh skuadrës madrilene për t’u afruar me titullin si asnjëherë më parë në këtë sezon.
Situata në kampion e galaktikave është shumë optimiste dhe një ndër lojtarët kryesorë në këtë sezon, Isco shprehet se në ndeshjen ndaj Malaga Realin synon fitoren edhe pse do ti mjaftonte vetëm një barazim për tu shpallur kampion në La Liga. Për spanjollin, Malaga ka qenë klubi ku ai është aktivizuar para se të transferohej në “Santiago Bernabeu”.
“Tashmë kemi një tjetër finale në ‘La Roselada’, dhe do të jetë një ndeshje e vështirë. Jemi tepër të motivuar dhe teksa një barazim do të ishte i mjaftueshëm, do të shkojmë aty për fitore. Sa herë që rikthehem në shtëpi është një rast i veçantë dhe këtë herë kemi mundësi të fitojmë titullin, diçka që s’e kam fituar kurrë. Puna e madhe e bërë nga Zidane për sa i përket rotacionit na ka vënë në pozicion të favorshëm dhe luftojmë për dopietën”, është shprehur Isco. Skuadra e Malaga po kalon një moment fantastik pasi në ndeshjet e fundit ka arritur fitore të mëdha duke mposhtur Sevillan, Barcelonën, Malagan e Celta Vigon.
Kjo padyshim që i ka vendosur në presion skuadrën e Zinedine Zidane të cilët nuk duan kurrsesi që titulli kampion ta humbasin në ndeshjen e fundit. Në mediat spanjolle flitet dhe për një tolerim të vendasve ndaj galaktikëve pasi në transferimin e Isco te Reali përfshihet një klauzolë që nëse lojtari fiton titullin e La Liga, Malagas i kalojnë një milionë euro.
Kjo ka ngjallur mjaft reagime të ndryshme në spanjë. Një ditë më parë te skuadra e Barcelonës, Iniesta theksoi se kur Malaga na mundi ne, pse nuk mund të mundë dhe Realin. Gjithsesi duhet të presim ditën e diel për të mësuar nëse kampion i sezonit 2016-2017-të do të shpallet Reali apo Barcelona. Skuadra e Zidanit është finaliste dhe në Champions përballë Juventusit. Nëse galaktikët fitojnë këtë sezon kupën me “veshë të mëdhenj” atëherë do të bëheshin skuadra e parë në histori që e fiton në dy vite rresht këtë trofe.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 19.05.2017, 15:20  | Z.H. | 1,077 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

Loading...

 Më tepër 

MË TË LEXUAR
Shfrenohet Albëria, nxjerr gjoksin në veturë (Foto)
E fundit: Xhaferi pranon propozimin e kryeministrit Zaev
Spasovska zgjidhet u.d prokuror publik deri në emërimin e prokurorit të ri
« Flet kryeparlamentari Talat Xhaferi » Qeverisë dhe liderëve partiak ua tregova vendin për sa i përket parlamentit
« Lajmi i fundit » Dhjetra persona shtrohen në spitalin 8 Shtatori, me dhimbje barku e vjellje, dyshohet për helmim
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.