« Analistët »  Politika shqiptare të jetë më aktive në agjendën euro-atlantike
A po ushtron presion, "hakmarje" politike Azem Sadiki mbi mësimdhënësit në Komunën e ..
« Analistët » Mjerisht, Maqedonia nuk ka president i cili flet me kokën e vet
« Analistët » Zaev me retorikë "neutralizon" zërat kritik
AUV do të marr donacion në pajisje dhe automjete nga BE-ja
auv_1.jpg

Shkup, 18 maj- Në Agjencinë për Ushqim dhe Veterinari sot do të dorëzohen pajisje dhe automjete, donacion nga Bashkimi Evropian.

Donacioni është siguruar përmes projektit "Furnizim me pajisje për kontrolle zyrtare Agjencisë për Ushqim dhe Veterinari dhe pajisje për inspektim kufitar veterinarie Bllacë dhe Tabanocë".

Në pranimdorëzimin do të marrin pjesë drejtori i Agjencisë për Ushqim dhe Veterinari Zoran Popovski dhe udhëheqësi i Sektorit për bashkëpunim pranë delegacionit të Bashkimit Evropian Nikolla Bertolini.

Në ngjarje siç është paralajmëruar, do të prezantohen edhe aktivitetet e filluara për ndërtim dhe modernizim të vendeve inspektuese për kryerjen e kontrollit veterinar dhe fitosaanitar në vendkalimet kufitare Bllacë, Tabanocë dhe Qafëthanë. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.05.2017, 09:38  | L.E. | 825 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zenko me prejardhje shqiptare në Lozovë të Shtipit, gjenë familjen e tij nga Malisheva
Pension edhe për ata që nuk kanë 15 vite “stazh”
Zhvishet Zejnepi, zbulon komplet gjoksin dhe linjat trupore (Foto +18)
Bëhuni gati, vjen i ftohti dhe acari
Mbajeni frymën, “Katilja” publikon foto super të nxehta në Instagram
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.