Një “vagon” me lëndë të pazbërthyera gjyqësore, gjyqësori i korruptuar dhe i ndikuar ..
« Analistët »  Politika shqiptare të jetë më aktive në agjendën euro-atlantike
A po ushtron presion, "hakmarje" politike Azem Sadiki mbi mësimdhënësit në Komunën e ..
« Analistët » Mjerisht, Maqedonia nuk ka president i cili flet me kokën e vet
U përmbyll me sukses projekti CREATIVE HAND
b1_34.jpg

Tetovë, 18 maj - Sapo ka mbaruar njera nga shumë puntoritë që realizohen në kuadër të projektit SEE YOU WATCHING ME finansuar nga  UNICEF, USAID në bashkpunim me qëndrën për aktivizëm rinor KRIK. Në qytetin e Tetovës puntoritë janë realizuar në shkollën fillore Liria në Tetovë (paralelen speciale ) dhe nxënës të klasave të 9.

Udhëheqës të puntorive ishin Blerta Qamili dhe Nikolas Stamenkoviq.
Ato për portalin tonë u shprehën se përvoja në këtë projekt ishte shumë e vecantë, projekti u realizua me 10 puntori me nga 20 nxënës,10 nga te cilet ishin tipik dhe 10 atipik. Blerta dhe Nikolasi shprehen se ata kanë përzgjedhur puntorit të cilat ju kanë ndihmuar fëmijëve me nevoja të vecanta në shumë sfera si që janë:

Socializimi
Zhvillimi motorik
Ritje të vetbesimit
Ritje të besimit tek të tjerët.

Nxënësit ishin shumë aktiv dhe intenzivisht pjesmarës në puntorit tona.

Të vecantat e puntorive janë fakti që këta nxënës patën mundësi të jenë pjesë e rrethit social duke realizuar një puntori në caffe/bar "Maroon" Tetovë në të cilën fëmijët u kënaqën shumë. Gjithashtu pjesë e puntorive ishte edhe shëtitja rektrative-edukative në Kondrën e Djellit në të cilën fëmijët u argëtuan dhe njëkohësisht realizuan aktivitet fizik.

Përndryshe projekti SEE YOU WATCHING ME ka të paraparë edhe shumë puntori të tjera të gjitha të koncentruar tek personat me nevoja të veçanta.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.05.2017, 09:26  | Xh.I. | 1,019 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Pension edhe për ata që nuk kanë 15 vite “stazh”
Zhvishet Zejnepi, zbulon komplet gjoksin dhe linjat trupore (Foto +18)
Shkupjani kërcënon tetovaren, nëse nuk më dërgon foto e zhveshur të shkatërroj jetën!
Mbajeni frymën, “Katilja” publikon foto super të nxehta në Instagram
Mbahuni vajza, "Murati" do ju çmend me këto fotografi
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.