Kush keqpërdor paratë e fondeve?
« Analistët » Rruga për në NATO është midis nesh
« Analizë » Iluzion të flitet se shqiptarët janë partnerë të barabartë me maqedonasit në procesin..
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
Të punohet edhe verës që të çohen proceset përpara
auto_memli-krasniqi1483286614.jpg

Nënkyretari i Partisë Demokratike të Kosovës, Memli Krasniqi, mbrojti vendimin për mbajtjen e zgjedhjeve në qershor, duke thënë se një qeveri e çertifikuar menjëherë pas zgjedhjeve do të punonte gjatë gjithë verës, meqë rast do t’i lëvizte proceset përpara, njofton Klan Kosova.

“Sikur zgjedhjet të mbaheshin tash, qeveria do të krijohej menjëherë pas certifikimit”, tha Krasniqi.

“Qeveria nuk do të shkonte në pushim, një qeveri do të punonte gjatë gjithë verës që t’i lëvizte proceset përpara”.

Krasniqi po ashtu bëri thirrje që në këto zgjedhje të ketë përkushtim dhe korrektësi nga të gjitha partitë.

“Përkushtimi i të gjitha partive politike duhet të jetë një proces zgjedhor fer”, shtoi Krasniqi në Zonën e Debatit në Klan Kosova.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.05.2017, 22:29  | T.E. | 595 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
“E vërteta për BDI-në” - keqpërdorime të shumta edhe në NP “Parkingje publike dhe gjelbërime” - Gostivar   
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !?
Vajza e Gjyste Vulajt tregon gjoksin, ndizet rrjeti...
Nina Serebrova nuk ndalon së provokuari, shikoni pozat e saj të nxehta
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.