« Analistët »  Politika shqiptare të jetë më aktive në agjendën euro-atlantike
A po ushtron presion, "hakmarje" politike Azem Sadiki mbi mësimdhënësit në Komunën e ..
« Analistët » Mjerisht, Maqedonia nuk ka president i cili flet me kokën e vet
« Analistët » Zaev me retorikë "neutralizon" zërat kritik
Marrëveshja PS-PD, Blushi: Kështu u nda qeveria si plaçkë!
ben-blushi-655x356 1.jpg

Kreu i Partisë Libra, Ben Blushi tha nga Korça se marrëveshja e arritur midis Partisë Demokratike dhe asaj Socialiste është ndarje e pushtetit. Duke e cilësuar

Blushi: Partitë e vjetra kanë arritur më në fund një marrëveshje. Unë do të them dy fjalë: e para është kënaqësi që PD me aleatët e vet pranuan të hyjnë në zgjedhje sepse është më e lehtë t’i mundësh duke i pasur në zgjedhje se sa jashtë tyre. Është më mirë që u futën në zgjedhje, qoftë për të garantuar më shumë besim. Si e bënë këtë gjë partitë e vjetra? Kanë bërë një marrëveshje që mbas 24 orësh po e bëjnë publike.

Këto kanë vendosur të bashkëqeverisin. Tre parti, Rilindja, PD-ja edhe LSI-ja duke filluar nga nesër do të jenë të treja bashkë në qeveri. Njëra ka 6 ministra, tjetra do marri 3 ministra, tjetra nja 4 ministra. Kështu u nda qeveria si plaçkë. A keni parë ndonjë parti në botë që i thotë vetes opozitë, siç është rasti i PD-së, e cila thotë se unë duhet të jem në qeveri pa zgjedhje. Kjo ndodhi sot.

Ajo që nuk imagjinohej ndodhi sot. PD u fut në qeveri për të qeverisur me Rilindjen dhe LSI-në. E ndanë qeverinë në tre pjesë. Në emër të kujt bëhet kjo bashkëqeverisje? Absolutisht jo! Shqipëria ka votuar për më shumë punë, sot ka më pak punë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.05.2017, 19:51  | T.E. | 1,020 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zenko me prejardhje shqiptare në Lozovë të Shtipit, gjenë familjen e tij nga Malisheva
Pension edhe për ata që nuk kanë 15 vite “stazh”
Zhvishet Zejnepi, zbulon komplet gjoksin dhe linjat trupore (Foto +18)
Bëhuni gati, vjen i ftohti dhe acari
Mbajeni frymën, “Katilja” publikon foto super të nxehta në Instagram
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.