« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analistët » Deputetët shqiptar bëhen të gjallë vetëm për tema të cilat i han pazari
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Abdixhiku: Koalicioni LDK-AKR-Alternativa do të dal fitues në zgjedhjet e 11 qershorit
IMG_9869-735x400.jpg

Anetari me i ri i LDK-se, Lumnir Abdixhiku ka thënë se nga koalicioni AKR-LDK-Alternativa pret të ofrohet një gam të gjerë të njerëzve që elektorati i LDK-së ka zgjedhje.

“Ky front i ndërtuar dhe i nisur tani besoj që mund të mos ndërpritet. Të shohim të bëjmë grupime edhe pas zgjedhjeve që të bëjmë më të mirën për Kosovën”, ka thënë ai në emisionin InfoBox në RTV Dukagjini.

Sipas tij koalicioni LDK-AKR-Alternativa do të triumfoj në zgjedhje.

“Besoj që LDK dhe partnerët tjerë do të dal fituese në këto zgjedhje sepse ka një program të mirë. Po ashtu do të shohim bashkëpunimet pas zgjedhjeve edhe me Lëvizjen Vetëvendosje për ta kapur shtetin nga këta që e kanë kapur”, është shprehur ai duke treguar që do të jetë pjesë e listës zgjedhore.

“Çshtë e sigurt që do të jem pjesë e  listës zgjedhore dhe besoj qe qytetarët do të dëshirojnë t’ia kthejnë të mirën vendit”, tha ai.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.05.2017, 19:18  | T.E. | 797 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Përshkallëzohet konflikti: Forcat turke kanë hyrë në Siri, kurdët sulmuan një qytet në Turqi
« Edhe këngëtar edhe politikan » Shpat Kasapi, pjesë e kryesisë të LSDM-së, dega Tetovë?
Shkurte Fejza e Kastriot Tusha sjellin projektin e ri për 10 vjetorin e pavarësisë
Prindër të ndarë fëmijë të përbashkët
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.