« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analistët » Deputetët shqiptar bëhen të gjallë vetëm për tema të cilat i han pazari
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Polonia nuk do të pranojë më shumë refugjatë
polish-pm-620x400.jpg

Kryeministrja e Polonisë ka thënë se vendi i saj nuk mund të pranojë refugjatë, përkundër kërcënimit të BE-së për të ndërmarrë veprime ligjore kundër atyre që nuk përmbushin kuotat.

Së bashku me Hungarinë dhe Austrinë, ky është një nga tri shtetet që nuk kanë rilokalizuar asnjë refugjat të vetëm, duke shkelu obligimet e tyre ligjore dhe përkushtimet, transmeton portali arbresh.info.

“Kjo nuk mund të jetë përgjegjësi vetëm e disa shteteve anëtare – kjo duhet të jetë e përbashkët,” tha Dimitris Avramopoulos, Komisionari Evropian për Migracionin.

Por kryeministrja Beata Szydło tha në një konferencë për shtyp se nuk kishte asnjë marrëveshje formale për kuotat e detyrueshme, për të cilat Hungaria dhe Polonia votuan kundër

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.05.2017, 16:15  | Z.H. | 477 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Përshkallëzohet konflikti: Forcat turke kanë hyrë në Siri, kurdët sulmuan një qytet në Turqi
« Edhe këngëtar edhe politikan » Shpat Kasapi, pjesë e kryesisë të LSDM-së, dega Tetovë?
Shkurte Fejza e Kastriot Tusha sjellin projektin e ri për 10 vjetorin e pavarësisë
Prindër të ndarë fëmijë të përbashkët
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.