« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
Mbështeten reformat në arsim, kërkohet përdorimi i abetares së unifikuar
Hoyt Yee: Tani është koha që të zgjidhet kontesti me emrin
Memeti: Maqedonia nuk guxon ta lëshojë mundësinë për integrim në NATO
Asus prezanton VivoBook Flip 12 me çipin Apollo Lake
asus_2.jpg

Asus pa shumë pompozitet ka prezantuar në faqen e vet laptopin e ri konvertibil Asus VivoBook Flip 12 me ekran 11.6 inç, me prekje.

Pajisja mund të përdoret edhe në mënyrën tablet, ndërsa aty është edhe mbështetja për lapsin e mençur Asus Pen, transmeton KosovaPress. Laptopi do të jetë i qasshëm në disa konfiguracione të ndryshme, por secili model do të ketë display 1366 x 768p, procesor Intel Apollo Lake.

Asus VivoBook Flip E12 E203NA mbështet Intel Celeron N3350 me dy bërthama, 2GB ose 4GB DDR3L-1600 memorie, Windows 10 Home ose Linux. Laptopi ka hapësirë të brendshme 32GB, 64GB dhe 128GB eMMC, 802.11ac WiFi, Bluetooth 4.1, USB 3.1 Type-C, dy porte USB 3.1 Type-A, microSD slot dhe port HDMI. I pranishëm është edhe sensori për gishtërinj dhe bateria 38Wh.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.05.2017, 15:20  | L.E. | 472 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Kush keqpërdor paratë e fondeve?
Avokatja shqiptare publikon foto në rroba banjo, veç sa si del ‘zogu’
‘Xhesika’ ka vendosur t’i ‘çmend’ meshkujt, ja me çka
Greta shfaq të pasmet e mëdha (FOTO)
Mercedes rikthen modelin 190?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.