Një “vagon” me lëndë të pazbërthyera gjyqësore, gjyqësori i korruptuar dhe i ndikuar ..
« Analistët »  Politika shqiptare të jetë më aktive në agjendën euro-atlantike
A po ushtron presion, "hakmarje" politike Azem Sadiki mbi mësimdhënësit në Komunën e ..
« Analistët » Mjerisht, Maqedonia nuk ka president i cili flet me kokën e vet
Festival për kulturë dhe aksion feminist "E para dhe vajzë"
festival_2.jpg

Shkup, 18 maj- Prej sot deri më 21 maj në Qendrën kulturore për fëmijë do të mbahet edicioni i pestë i festivalit për kulturë dhe aksion feminist "E para dhe vajzë". Ngjarja është në organizim të vajzave nga "Тiiiit! Ink".

Sa jemi të hapura, të sinqerta dhe të lira të flasim për feminizmin dhe çështjet të cilat i prekin gratë, por edhe burrat? A e dini në përgjithësi çka paraqet feminizmi dhe për cilat vlera lufton? A jeni mjaftë të guximshëm të shtroni disa pyetje në heshtje para vetes, e ku publikisht të negocioni për ta? Festivali do të ofrojë mundësi për kërkesa të përgjigjeve të të gjitha këtyre çështjeve dhe dilemave.

Hyrja për festivalin është e lirë, përveç për shfaqjen "Dashuria e kuqe", në performancë të BITEF teatrit, Serbi.

Festivali për kulturën aksionin feminist "E para dhe vajzë" mbështetet nga Bashkimi Evropian dhe FRIDA Young Feminist Fund.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.05.2017, 13:29  | L.E. | 443 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Pension edhe për ata që nuk kanë 15 vite “stazh”
Zhvishet Zejnepi, zbulon komplet gjoksin dhe linjat trupore (Foto +18)
Shkupjani kërcënon tetovaren, nëse nuk më dërgon foto e zhveshur të shkatërroj jetën!
Mbajeni frymën, “Katilja” publikon foto super të nxehta në Instagram
Mbahuni vajza, "Murati" do ju çmend me këto fotografi
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.