ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL
« INSIDE » Parkingjet - Komunikacioni akoma mbetet hall i madh i qytetarëve
Real Madrid në “galaktikën e 13, Livepool “mbetet vetëm”!

 

Medicina
Intervistë me Aleksandar Gençov, menaxher për kompaninë Helios Gelita
gelita.jpg

Intervistë me Aleksandar Gençov, menaxher për Sërbi, Maqedoni, Bullgari, Shqipëri, Mal të Zi dhe Kosovë për kompaninë Helios Gelita, shkruan Zhurnal.

Zotëri Gençov, a keni mundësi që shkurtimisht të na njoftoni çfarë është Gelita?

Gelita GHMB për momentin është lider botëror në prodhimin e materieve zhelatin dhë në kuadër të saj është prezente në shumë sfera industriale. Një nga ato fusha është edhe në mjekësi respektivisht në farmakologji.

Në suaza botërore është një kompani udhëqëse në prodhimin e kolagjenit peptides bioactive në një nga kompanitë më të fuqishme në Europë për këtë fushë, dhe ashtu siç theksova si vend udhëheqës në këtë pjesë të ushqimit dhe farmabiznesit.

Nga viti 2013 kompania nëpërmjet përfaqësive të veta është e përfaqësuar edhe në rajonin  tonë.

Është interesante se lokacioni është i vendosur në Shkup është sukses edhe për ne edhe për ju gjithashtu.

Po, Helios Gelita si përfaqësuese për këtë kompani të njohur, selinë e ka në Shkup. Dhe nëse ashtu e shohim fakt është që jemi vendosur në kryeqytetin e vendit si një qendër e aspekteve mjekësore dhe shkencore, dhe sigurisht që është një shembull që tregon për punën tonë të mirë.

Cili është asortimenti juaj si Helios Gelita?

Helios Medical Gelita është përfaqësues edhe për dy kompani nga sfera e farmacisë dhe shtesave në ushqim, Dopelherz Gjermani, LCA pharmaceuticals Francë, ndërsa jemi në bisedime edhe me disa marka të njohura botërore.

Pjesa kryesore ashtu siç e ceka më parë janë dy produktet shtesë të cilësisë CH Alpha dhe Qyra të cilat janë udhëheqësë në tregun tonë në këtë fushë dhe tashmë të disa markave gjithëpërfshirëse.

Me çka dallohen produket e juaja? Ku që ndron sekreti i këtij reputacioni të cilën e ka kompania?

Dallohen për disa punë. Në radhë të parë të shprehem publikisht, në mënyrë të qartë. Substanca themelore active në shumë produkte kolagjeniale Fortigel dhe Verisol janë origjinale të Gelitës dhe ajo shumë lehtë mund të vërtetohet në faqen për marka trademark.justia.com

Origjinaliteti është parësore dhe dallimi më i madh.

Së dyti për herë të parë prodhimi I kolagjenit peptides është deri në pikën e sofistikuar ku veçmas stimulohen dermis për ripërtëritje dhe veçmas fibrocitet për Ortopedi, Traumatologji dhe Revmatologji. Dallohen modalitete e ndryshme dhe kjo tregon në qasjen e lartë si për trajtimin e eshtrave-muskujve dhe ripërtëritjen përmes veprimit të drejpërdrjetë të ndikimi të fibrës në dermis.

Së treti, kemi vërtetim për produketet tona nga EULAR, shoqatë botërore në fushën e Reumatologjisë ajo është referencë unikate nga kjo fushë që nuk mund të improvizohet.

Ku është vendi i Gelita në suaza botërore?

Do të jem I qartë dhe konciz. Përdorimi I CH Alpha dhe Fortigeli është e lansuar nëpërmjet Universitetit në Hardvard, Tufts Medical Centar. Ka referncë edhe nga State Univrsitety USA, ka referncë edhe prej Olympic Soccer Team USA, është i studiuar në Ligën e parë Spanjolle, www.betterjoints.com tregon së është e vetmja e patenuar në SHBA për rigjenerim të eshtrave të thyera, e përdorin sportisët e njohur, është present në Ortopedi, mjeksinë sportive. Mendoj se këto refernca tregojnë mjaftueshëm.

Përndryshe Gelita produket e saja i ka edhe në SHBA, Britaninë e Madhe, Francë, Suedi, Holandë, Brazil, Meksikë, Australi, , Zelandën e Re, Kinë. Ekziston që nga viti 1875 dhe është lider botëror për invoacion në suaza botërore.

Çfarë plane keni për kompaninë në Maqedoni dhe vizionin tuaj si Drejtor i përgjithshëm në rajon?

Kuptohet se kemi plane të shumta. Kompania merrë pjesë në shumë projekte në nivel global në shumë fusha, por mbi të gjitha në fushën e mjekësisë, sportit dhe kozmetikës mjekësore. Është sponsor i maratoneve , ngjarjet për skijim dhe ngjarje të ndryshime sportive si në Gjermani dhe mbarë botën. Në vazhdim janë edhe bisedimet për hyrje në sferën e futbollit gjithashtu do të jetë një nxitje shtesë në të gjitha fushat e shoqërisë.  Me vetë faktin se lokacioni gjendet në qendër të Shkupit kemi më shumë mundësi për bashkëpunim të mëtujeshëm./Zhurnal.mk

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.05.2017, 11:28  | L.E. | 2,505 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.
 
<