« Analistët »  Politika shqiptare të jetë më aktive në agjendën euro-atlantike
A po ushtron presion, "hakmarje" politike Azem Sadiki mbi mësimdhënësit në Komunën e ..
« Analistët » Mjerisht, Maqedonia nuk ka president i cili flet me kokën e vet
« Analistët » Zaev me retorikë "neutralizon" zërat kritik
Prej 40 vitesh me skizofreni, i vëllai kërkon kujdestarinë
Screenshot_6-20-655x356.jpg

Emisioni “BOOM” udhëtoi mbrëmjen e sotme drejt Roskovecit të Fierit, në familjen Boriçi.
Ramazan Boriçi ka 40 vjet që kujdeset për të vëllain e tij Kujtimin që vuan nga probleme të shëndetit mendor.

Është diagnostikuar me “skizofreni”, po spitali psikiatrik i Vlorës refuzon ta shtrojë.
Familjarët thonë se si pretendim ngrejnë faktin se është i pavetëdijshëm.

I kontaktuar nga BOOM, drejtori i këtij spitali thotë se jo të gjithë personat që skedohen mund të mbahen të shtruar, duke nënvizuar se institucioni nuk funksionon si azil dhe se ka kapacitet të kufizuar shtretërish në raport me popullësinë që mbulon.

Ramazan Boriçi së bashku me bashkëshorten kërkojnë dhe kujdestarinë e të vëllait, pasi janë 6 veta që mbajnë frymën vetëm nga pensioni i Kujtimit.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 17.05.2017, 19:30  | T.E. | 875 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zenko me prejardhje shqiptare në Lozovë të Shtipit, gjenë familjen e tij nga Malisheva
Pension edhe për ata që nuk kanë 15 vite “stazh”
Zhvishet Zejnepi, zbulon komplet gjoksin dhe linjat trupore (Foto +18)
Bëhuni gati, vjen i ftohti dhe acari
Mbajeni frymën, “Katilja” publikon foto super të nxehta në Instagram
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.