« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
Promovim i 37 grantistëve të rinj të Civika mobilitas
CIV.jpg

Shkup, 16 maj- Civika mobilitas sot në Shkup do të promovojë 37 grantistë, gjegjësisht grante të akcizave për 15 organizata civile, grante të vogla të akcizës për tetë organizata civile dhe ad hok grante për 14 organizata civile.

Së bashku me të rejat, numri i grantistëve ka arritur 193 organizata të mbështetura me çka Civika mobilitas është programi më i madh për mbështetje të shoqërisë civile në Maqedoni.

Marrëveshjet, grantistëve do t'ua dorëzojë ambasadorja e Zvicrës, Sibil Suter Tejeda.

Faza e re e Civika Mobilitas siguron mbështetje për organizatat civile dhe aktorët tjerë të shoqërisë civile në periudhën nga viti 2014 deri në vitin 2018. Buxheti i programit arrin rreth tetë milionë franga zvicerane të cilat i ka siguruar Agjencia zvicerane për zhvillim dhe bashkëpunim (SDC)

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.05.2017, 09:47  | L.E. | 817 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.