« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analistët » Deputetët shqiptar bëhen të gjallë vetëm për tema të cilat i han pazari
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak marrëveshje për ndërtimtari të Maqedonisë jashtë vendit në tremujorin e parë
ndertimtari.jpg

Shkup, 16 maj- Në periudhën janar-mars të këtij viti vlera e përgjithshme e punëve të dakorduara ndërtimore jashtë vendit arrin 2.265.602 denarë, që është për 14,1 për qind më pak në krahasim me periudhën e njëjtë nga viti paraprak.

Siç kumtoi sot Enti Shtetëror për Statistikë, në tremujorin e parë të vitit operativa ndërtimore e Maqedonisë jashtë vendit ka kryer punë ndërtimore në vlerë të përgjithshme prej 365,475 denarë që është për 139,1 për qind më shumë në krahasim me periudhën e njëjtë nga viti 2015.

Në tre muajt e parë të vitit është shënuar vëllim i rritur i punëve të kryera ndërtimore në Holandë, Bosnjë e Hercegovinë dhe Gjermani.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.05.2017, 14:13  | L.E. | 820 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Përshkallëzohet konflikti: Forcat turke kanë hyrë në Siri, kurdët sulmuan një qytet në Turqi
« Edhe këngëtar edhe politikan » Shpat Kasapi, pjesë e kryesisë të LSDM-së, dega Tetovë?
Shkurte Fejza e Kastriot Tusha sjellin projektin e ri për 10 vjetorin e pavarësisë
Prindër të ndarë fëmijë të përbashkët
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.