« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
Donacione soufterike për mbështetje të sektorit civil
donacione.jpg

Shkup, 16 maj- Organizatat civile nga Maqedonia mund të të fitojnë donacione soufterike dhe donacion në vlerë prej 5000 dollarë të  Microsoft Azure nga programi i Majkrosoftit për mbështetje të sektorit civil, i cili në Maqedoni dhe Ballkan zbatohet nga ana e Fondacionit Metamorfozis, përmes platformës Теchsoup Balkans.

Donacionet soufterike janë në agjendën e ditës së Majkrosoftit për sektorine OQJ "Teknologjia në mjegull e ndihmon shoqërinë" që mbahet sot në Panairin e Shkupit, në organizim të Metamorfozis dhe  të Majkrosoftit.

"Duam ta afrojmë teknologjinë pranë sektorit joqeveritar duke pasur parasysh rolin e tij të rëndësishëm në shoqëri. Që t'u ndihmojnë t'i lehtësojnë proceset e tyre dhe të jenë produktiv në punë përmes teknologjive të Majkrosoft Ofice 365 ose Azure u japim mundësi për donacion që të kenë qasje deri te teknologjitë dhe më lehtë ta përfundojnë misionin e tyre", deklaroi Vlora Ademi, koordinatore për programe arsimore në Majkrosoft Maqedoni.

Siç informon Bardhil Jashari, drejtor ekzekutiv në Fondacionin Metamoforzis, programi Теchsoup Balkans është i qasshme tre vjet, pi në Maqedoni e kanë shfrytëzuar rreth 100 organizata, edhe pse janë aktive shumë më shumë.

"Ditët e hapura për organizatat joqeveritare shërbejnë t'i promovojnë teknologjitë e reja dhe organizata civile të informohen jo vetëm për soufterin dhe teknologjitë tjera të qasshme, por të mësojnë si t'i shfrytëzojnë, sepse mënyra më e shpeshtë e shfrytëzim është pengesë kryesore pse nuk guxojnë t'i implementojnë në punën e tyre" shtoi Jashari. s

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 16.05.2017, 12:07  | L.E. | 940 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.