« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
Kujdes në parkingun e Kalasë, plaçkiten një veturë dhe një autobus turistik
Untitled_3_5.jpg

Shkup, 15 maj- Katër persona janë akuzuar për vjedhje të kryera në territorin e kryeqytetit të vendit. Në rastin e parë D.D. (30) dhe M.A.  (20) dyshohen se më datë 22 prill të këtij viti kanë kryer vjedhje në dy vetura dhe në një autobus të parkuar në parkingun e Kalasë. Personi më i ri me inicialet M.A. ka bërë roje, ndërsa D.D. ka kërkuar në veturat e parkuara dhe ka arritur të gjejë para dhe gjësende me vlerë në vlerë prej 190.000 denarë, transmeton Zhurnal. 

Në rastin e dytë janë akuzuar S.S. (50) dhe B.R. (47), të cilët muajin e kaluar kanë vjedhur në qendrën tregëtare “Vero qendër”. Njëri nga grabitësit më qëllim ka hyrë në mesin e turmës për të tërhequr vëmendje, ndërsa grabitësi tjetër e ka shfrztëuar momentin dhe nga çantat ka vjedhur kuleta, transmeton Zhurnal. 

Po ndërmerren masa për kapjen e autorëve. 

 

 

 

 

 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 15.05.2017, 13:41  | L.E. | 2,291 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e shqiptarëve
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.