Kush keqpërdor paratë e fondeve?
« Analistët » Rruga për në NATO është midis nesh
« Analizë » Iluzion të flitet se shqiptarët janë partnerë të barabartë me maqedonasit në procesin..
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
Zvogëlohet numri i turistëve në mars
turist_1.jpg

Shkup, 12 maj- Enti Shtetëror i Statistikës sot publikoi se numri i turistëve në maj ka qenë 43.033 dhe shënon ulje për 3,5 përqind në krahasim me muajin e njëjtë të vitit të kaluar.

Sipas të dhënave të publikuara, ulje ka edhe te numri i bujtjeve për 3,2 përqind të cilat në këtë periudhë kanë qenë 91.532.

Numri i turistëve vendas në krahasim me marsin e vitit të kaluar është ulur për 4,3 përqind , ndërsa numri i turistëve të huaj për 3,1 përqind . Bujtjet e turistëve vendas janë ulur për 11,6 përqind , ndërsa numri i bujtjeve të turistëve të huaj është rritur për 3,2 përqind .

Në periudhën janar-mars është vërejtur rritje e numrit të turistëve për 6,9 përqind edhe atë te turistët vendas për 6,8 përqind , ndërsa te turistët e huaj për 6,9 përqind . Në këtë periudhë ka rritje edhe te numri i bujtjeve për 5,6 përqind edhe atë te turistët e huaj për 11,3 përqind , ndërsa tek turistët vendas ka ulje për 1,8 përqind .

 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.05.2017, 13:36  | L.E. | 1,294 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Zbardhen 5 propozimet e OKB për ndryshimin e emrit të Maqedonisë
“E vërteta për BDI-në” - keqpërdorime të shumta edhe në NP “Parkingje publike dhe gjelbërime” - Gostivar   
A është fajtor zv/kryeministri Osmani për protestat e sotme anti-NATO para kuvendit !?
Vajza e Gjyste Vulajt tregon gjoksin, ndizet rrjeti...
Nina Serebrova nuk ndalon së provokuari, shikoni pozat e saj të nxehta
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.