« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analistët » Deputetët shqiptar bëhen të gjallë vetëm për tema të cilat i han pazari
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Shojble: Pritet zgjidhje për problemin me borxhin grek
SHOJBE.jpg

Athinë, 12 maj- Ministri gjerman i Financave Volfgang Shojble deklaroi se problemi i debisë së Greqisë është diskutuar në samitin e G-7 në qytetin italian Bari dhe se për të pritet të ketë zgjidhje.

Në takim marrin pjesë përfaqësues qeveritarë, ministra të dikasterit të financave në Itali dhe Francë dhe udhëheqës të organizatave ndërkombëtare të shtatë vendeve më të zhvilluara në botë, shkruan "Katimerini".

Pjesëmarrje kanë edhe Banka Qendrore evropiane (BQE), Mekanizmi Stabilizues Evropian, Grupi Evropian dhe Fondi Monetar Ndërkombëtar (FMN), si dhe komisari evropian për Çështje Ekonomike dhe Financiare, Pjer Moskovisi.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 12.05.2017, 12:29  | L.E. | 863 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Përshkallëzohet konflikti: Forcat turke kanë hyrë në Siri, kurdët sulmuan një qytet në Turqi
« Edhe këngëtar edhe politikan » Shpat Kasapi, pjesë e kryesisë të LSDM-së, dega Tetovë?
Shkurte Fejza e Kastriot Tusha sjellin projektin e ri për 10 vjetorin e pavarësisë
Prindër të ndarë fëmijë të përbashkët
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.