« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analistët » Deputetët shqiptar bëhen të gjallë vetëm për tema të cilat i han pazari
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Në mars 384 leje për ndërtim, më shumë për objekte për ndërtime të larta
OBJEKTE.jpg

Shkup, 11 maj- Në muajin mars janë dhënë 384 leje për ndërtim që është për 95,9 për qind në shumë në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit të kaluar, bëri të ditur Enti Shtetëror për Statistikë.

Sipas lejeve të dhëna, vlera e parashikuar e objekteve arrin  6.995.016 mijë denarë që është për 139,1 për qind më shumë në krahasim me marsin e vitit të kaluar.

Nga numri i përgjithshëm i lejeve për ndërtim, 232 dedikohen për objekte nga ndërtimet e larta, 63 për objekte nga ndërtimet e ulëta dhe 89 për objekte për rikonstruktim.

Për 245 objekte si investitorë paraqiten persona fizikë, ndërsa për 139 investitorë janë subjekte afariste.

Në këtë periudhë është paraparë ndërtim i 929 banesave me sipërfaqe të përgjithshme të shfrytëzueshme prej 75.886 metra katrorë. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.05.2017, 15:06  | L.E. | 1,166 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Përshkallëzohet konflikti: Forcat turke kanë hyrë në Siri, kurdët sulmuan një qytet në Turqi
« Edhe këngëtar edhe politikan » Shpat Kasapi, pjesë e kryesisë të LSDM-së, dega Tetovë?
Shkurte Fejza e Kastriot Tusha sjellin projektin e ri për 10 vjetorin e pavarësisë
Prindër të ndarë fëmijë të përbashkët
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.