Viti Skënderbeut, një sukses për shqiptarët e Maqedonisë
Qeveria ndjenjë keqardhje për vendimin e Ivanovit: Me këtë ligj avancohet përdorimi i..
Ivanov nuk e dekreton Ligjin për përdorimin e gjuhëve
Zyrtarizimi i gjuhës shqipe, avancim i demokracisë në Maqedoni
DAP publikoi listën më të re të borxhlinjve 
dap_2.jpg

Shkup, 11 maj- 4425 subjkete, firma, qytetarë, ndërmarrje publike kanë një borxh prej 230 milion euro për taksa në fitim, taksa personale dhe të hyra të tjera. Këtë e tregon lista më e re e pesta me radhë të cilën e ka publikuar Drejtoria e të Ardhurave Publike (DAP), transmeton Zhurnal. 

Më shumë ka borxh gjiganti i tekstilit “AD Oteks”, në vlerë prej 11 milion euro. Nga ndërmarrje publike, më shumë borxh ka NP “Makedonija Pat” e cila shtetit i ka borxh përreth 7 milion euro për TVSH dhe tatim në fitim, RTVM ka borxh rreth 1,4 milion euro, transmeton Zhurnal.

 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 11.05.2017, 11:39  | L.E. | 2,777 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Djali 12-vjeç kishte ditëlindjen, dhurata e babait miliarder e vë në siklet
Vajza e Mahmut Feratit i fut të pa njohurit në shtëpi
Vulin: Ushtria serbe është gati për ndërhyrje
Flet studiuesja e Institutit të Krimeve të Luftës: Ja kush qëndron prapa vrasjes së Ivanoviqit
Angela Martini publikon video intime, modelja shfaqet përvëluese
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.