"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Str..
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇK..
« Inside » Kosova e painteresuar, refuzimi i kërkesave për transfer të të burgosurve me prapavi ..
Institucionet përgënjeshtrojnë Valmir Azirin dhe Ministrinë e Kulturës
Padi penale për drejtorin e "Ujësjellësit dhe kanalizimit" për falsifikim të diplomës
vodovod.jpg

Shkup, 20 prill - Drejtorit të ndërmarrjes private “Ujësjellës dhe kanalizim” Aleksandër Atanasov, i është ngritur padi penale nga ana e Sindikatës për Turizëm dhe Ekonomi. Kryetari i kësaj sindikate, Darko Dimovski tha se këtë vendim e kanë ndërmarrë  për shkak se Atanasov është drejtor pa diplomë valide.

Sipas tij, inspektorë të Inspektoratit të Punës gjatë një kontrolli ia kanë kërkuar diplomën Atanasovit, por ai  nuk ua ka treguar. Dimovski tregoi dokumente sipas të cilave Ministria për Arsim dhe Shkencë ia bën të ditur Atnasovit se diploma e tij nuk pranohet, pasi që e njëjta nuk gjendet në listën e 500 universiteteve të ranguara në Listën e Shangait.

“Sindikata e SUTKOZ përmes avokaturës Davidoviç, deri tek Prokuroria Themelore Publike kemi ngritur një padi penale për mashtrim për zotëri Anasovin. Ai edhe pse është në dijeni se që diploma e tij është jo valide, përsëri nuk e dorëzon diplomën në Qytetin e Shkupit, te kryetari Koce Trajanovski dhe vazhdon që të mbajë funksionin si drejtor gjeneral i ndërmarrjes private ‘Ujësjellës dhe kanalizim’”, tha Darko Dimovski, Kryetari i Sindikatës.

Sindikata akuzoi se njeriu i parë i ndërmarrjes publike “Ujësjellës dhe kanalizim” Shkup, në mënyrë të paligjshme ka larguar dhe degraduar punëtorët me bindje të ndryshme politike. E më i thirruri për këtë rast drejtori Aleksandër Atanasov, vazhdon të mbaj larg gazetarët duke mos u përgjigjur në asnjë thirrje telefonike.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.04.2017, 23:50  | T.E. | 2,150 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
"Patrioti" Fatmir Dehari nga komuna e Kërçovës paratë e shqiptarëve i harxhon në Strumicë !
"Patrioti" Muhamed Zekiri ka kohë për vendosjen e luleve në Qendrës Memoriale të KAÇKM-së në Pelicë, por JO edhe për protestën që u mbajtë sot për rastet e montuara!
Sela i thotë Zaevit, gabim e ke
Këngëtarja tregon ‘zogun’ në tapetin e kuq (Foto)
Më joshëse nëna sesa e bija (FOTO)
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.