« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
Shtyhet takimi trepalësh për Sirinë
mistura.jpg

Përfaqësuesi special i Kombeve të Bashkuara për Sirinë Staffan de Mistura, tha se është shtyrë takimi për Sirinë i cili duhej të mbahej në Gjenevë të Zvicrës më 24 prill mes SHBA-ve, Rusisë dhe OKB-së dhe se po të njëjtën ditë do të zhvillohet një takim me Rusinë, raporton AA.

Mistura në një konferencë për media të mbajtur në Zyrën e OKB-së në Gjenevë ka theksuar se takimi trepalësh që duhej të mbahej më 24 prill është shtyrë për shkak se nuk janë të përshtatshme data dhe kushtet.

“Në vend të kësaj do të ketë bisedime intensive me zv.ministrin e Jashtëm rus Gennady Gatilov. Do të diskutojmë proceset e Astanas dhe të Gjenevës”, tha përfaqësuesi i OKB-së.

Pas një pyetjeje për mospjesëmarrjen e SHBA-ve në takim Mistura është përgjigjur se “Për mospjesëmarrjen e SHBA-ve në takimin e ditës së hënë duhet ti pyesni ata”.

Ndër të tjera Mistura ka theksuar se për raundin e gjashtë të bisedimeve sipas zhvillimeve në terren nuk kanë ndryshuar objektivat për nisjen në një datë të përshatshme brenda muajit të ardhshëm

Bisedimet e raundit të pestë të bisedimeve në Gjenevë janë mbajtur më 22 mars-1 prill.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.04.2017, 20:06  | T.E. | 579 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.