« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
Gjermania dhe Kosova në ‘luftë’ për talentin e Bayern Munichut, por 17-vjeçari ka pasaportë shqiptare
Progon-Maloku-bayern-munich-780x439.jpg

Quhet Progon Maloku, luan si qendër sulmues dhe sulmues krahu, është 17 vjeç dhe mban shiritin e kapitenit te Bayern Munich U-17.

Mediat në Gjermani e cilësojnë si një talent absolut, shqiptarin nga Kosova, i cili tashmë ka futur në ‘sherr’ dy kombëtare për të marrë shërbimet e tij.

Bëhet fjalë pikërisht për një konkurrencë mes përfaqësueses së Gjermanisë dhe Kosovës për të bindur Progon Malokun, transmeton newsport.

Gjithsesi, 17-vjeçari i talentuar i Bayern Munchen U-17 ka pasaportë shqiptare, ndërsa ende nuk e ka shprehur dëshirën e tij se me cilën përfaqëusese do të luajë në të ardhmen.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.04.2017, 15:10  | Xh.I. | 2,406 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.