« INSIDE » Ligj ka, shteti nuk e zbaton, si pasojë rritet numri i Recidivistëve
« Analizë » Davosi i Zvicrës, "arena" ku do të diskutohet edhe "fati" ekonomik e politik i Maqedo..
Gallup: Vetëm 45 % e qytetarëve të Maqedonisë kanë besim në politikat e presidentit T..
Më pak para për vajtje-ardhjet e deputetëve në Parlament
Bujqit akoma me xhepa të zbrazur
42A510B4A0D1C74CB76E3E1F4B89C7CD.jpg

Pagesa të subvencioneve ose padëgjueshmëri qytetare. Bujqit i kanë dhënë afat Ministrit të Financave Kiril Minovski që deri të premten ti firmos në favor të kërkesave të tyre.

“Jam i bindur që nga java e ardhëshme do të ndërmeren hapa të sigurt rreth asaj si dhe mënyrës se si do ti fitojmë subvencionet. Nëse prodhimtaria jonë bujqësore për çfar do detyrimi ndaj shtetit i bllokohet xhirollogaria bankare, atëherë edhe ne do të ndërmarim masat tona”, deklaroi Risto Velkov nga shoqata e sindikatës së fermerëve në Maqedoni.

Ministria e Financave po hesht, nuk kanë komentuar se kur do të filloj pagesa e subvencioneve dhe përse është duke u vonuar. Ankthi për pagesat e subvencioneve zgjat plot 3 muaj. Flimisht ishte e pezulluar për shkak të zgjedhjeve, pastaj kishte probleme me zgjedhjen e drejtorëve të ri të agjensionit pagesor, që tanimë të jetë deri te problemet teknike. Gjithsesi mjetet financiare ende nuk janë në adresë të fermerëve të Maqedoni. 

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 18.04.2017, 21:07  | T.E. | 1,021 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
31 vjeçarja nga Kërçova vdes gjatë lindjes në një spital privat
Nuhiu: Kundër atyre që nxisin urrejtje nacionale do të ketë masa adekuate
Vrasje e re sonte në Çair, ja në cilën lagje
Fjalët e para të Vuçiqit në Kosovë: Duam paqe me shqiptarët
Granit Shala i zbulon të dashurin Linda Morinës: Meret me politikë
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.