« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
« Han në Shkup, Zaev në Beograd, mbledhja e Strumicës » Çfarë po "zihet" në kazanin e Maqedonisë?
Bexheti: Ligji i gjuhës shqipe hap pozitiv por jo përfundimtar
« Analizë » Çereki i qytetarëve të Maqedonisë janë anëtar të VMRO-së, LSDM-së dhe BDI-së
Sela: Punojmë për një ardhmëri të ndritur për të gjithë, nuk i marrim askujt asgjë
zijadin-sela-19032017-1-copy.jpg

Shkup, 20 mars - "Sipas meje, një grup njerëzish të cilët janë zhytur në krim dhe korupsion dhe janë të interesuar të mos ketë institucione legjitime pasiqë dalë ngadalë tentojnë që të kalojë afati i shpalljes së zgjedhjeve lokale dhe qëllimin e kanë që të shpëtojnë kokën e tyre dhe pasurinë që e kanë akumuluar gjatë këtyre viteve dhe këto njerëz janë pak", kështu ka thënë kryetari i LR PDSH Ziadin Sela në një intervistë dhënë për Civil, shkruan Zhurnal.

"Unë bëj thirje që ato të vetëdijësohen madje dhe ata që kanë dalë në protesta apeloj mos e bëjnë atë sepse nuk ka asnjë problem dhe këto thirje nacionaliste nuk mund të drejtohen ndaj një populli të tërë. Dhe pikërisht ai numër i vogël që drejtojnë VMRO, nuk kanë identitet, krimi dhe korupsioni nuk ka identitet pa marrë parasysh a është bërë nga maqedonasit apo shqiptarët, identiteti i vetëm i krimit është interesi, paraja dhe ndalesa e lirisë të tjetrit", ka thënë mes tjerave Sela.

"Nuk është në rregull të gjeneralizohen gjërat dhe të thuhet VMRO, unë nuk jam dhe nuk mund të jem kundër partive politike, mirëpo ajo parti duhet patjetër të reformohet, të mos meren me tjerët dhe të bëjnë kampanjë kundër një populli në Maqedoni dhe të meren me realizimet që kanë bërë. Unë nuk kam të drejtë të shpall kriminel unë mund vetëm të ngre dyshime duke parë atë që ka ndodhur këto vite. Megjithatë organet e drejtësisë do e bëjnë punën, jo ato të politizuarat mirëpo organet që do ndajnë drejtësinë si duhet.

"Fillimisht dua të porosis organet e rendit dhe prokurorinë, kam dëgjuar për deklarata të ndryshme dhe ato njerëz nuk duhet të jenë të lirë, shqiptarët duhet të jenë të kujdesshëm dhe të ndjekin situatën, e përsëris se nuk kemi kërkesa për t'i marrë dikujt ndonjë gjë, duam të realizojmë vetveten dhe të jetojmë në të ardhmen me dinjitet sepse në fund të ditës ajo është demokraci e shoqërisë. Këto formacione dëshirojnë të frikësojnë me ato punë por nuk do na frikësojnë, frikë të vetme e kemi të ardhmen e fëmijëve tanë, duhet të qetësohen gjërat dhe punët të meren me gjakftohtësi", ka deklaruar mes tjerave në intervistën e tij për Civil, kryetari i LR PDSH Ziadin Sela.

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 20.03.2017, 22:25  | T.E. | 2,206 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
4 momentet kur Nora Istrefi doli pa të brendshme (Foto)
« Në emisionin e rradhës në INSIDE do të ndiqni » KU ËSHTË SHTABI I XHIHADISTËVE NË MAQEDONI?
Paralajmërohet shi, erë dhe borë e fuqishme ditëve në vazhdim
Kryetari i Kumanovës Dimitrievski me dy shefa kabineti, njëri shqiptarë
Video nga aksioni i mbrëmshëm i MPB dhe DAP në Tetovë, Gostivar dhe Prilep
 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.