« SPECIALE » Që të flejë i qetë Almiri, Bobani duhet të jetë prapa grilave (Video)
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Dibra bëhet me treg të ri bashkëkohor
timthumb.php5.jpg

Projektet të cilat i realizon qeveria lokale në Dibër me qëllim të përmirsimit të kushteve për jetesë dhe përparim të ambientit urban është edhe ndërtimi i tregut të ri të qytetit.

Sipas udhëheqësit të sektorit për urbanizëm në komunën e Dibrës, Petrit Paçuku, realizimi i këtij projekti është në fazën përfundimtare.

“Me realizimin e këtij projekti Dibra do të fitojë treg bashkëkohor dhe të mbuluar, i cili do të jetë sipas standardeve europiane. Punimet janë në fazën përfundimtare dhe së shpejti pritet që të vihet në përdorim të qytetarëve me sipërfaqe prej 4500 m2”, thotë Paçuku.

Përveç tezgave, tregu do të furnizohet edhe me disa dyqane, si dhe vendparkim.

Me tregun e ri të qytetit, thotë Paçuku, do të menaxhojë një ndërmarje e cila do të zgjidhet sipas ligjit.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.02.2017, 10:30  | Z.H. | 1,656 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Venediku "kërcnim" për ligjin e gjuhëve, Zhurnal zbulon marrëveshjen LSDM-BDI
« VIDEO » Osmani e bën "hor" VMRO-në, jeni kundër gjuhës time andaj jeni në këtë hall që jeni
« Skandaloze » Babai i Almirit: Joveski na tha kot e keni, mos u mundoni
Volkswagen Golfi i ri benzinë shpenzon sa një dizel
« Pranverë pa drejtësi » Mijëra protestues për Almirin, "Pa drejtësi ska qetësi"
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.