« FOTO » Shkupi pushtohet nga grafite kërcënuese
maqedonia
« Foto » Shkupi pushtohet nga grafite kërcënuese

« Foto » Shkupi pushtohet nga grafite kërcënuese

Shkup, 25 shkurt - Shkupi është mbushur nga grafite me porosi të ndryshme, ndër të cilat është ai kërcënues “Revolveri dhe Kamata!”, por edhe porosia “Me mburojën ose ndaj tij”.

Këto janë porosi që i përcillen dikujt, që nënkuptohet opozitës maqedonase, e cila është në prag të formimit të Qeverisë. Këto foto janë shpërndarë edhe në rrjetet sociale, duke theksuar se asnjëherë nuk do të lejohet federalizimi i Maqedonisë dhe aplikimi i dygjuhësisë.

 

© ZHURNAL 25.02.2017, 12:36 | T.E. | 1,193 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."