« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Ademi reagon ndaj deklaratës të Ish-Ambasadorit Çejku » Mirë që fati i shqiptarëve nuk mvaret nga "vizionet" e Çejkut se po të ishe ashtu na ..
"OVL UÇK" e Kosovës do të shënojë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Maqedoni
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Dybala: E kam ëndërr të fëmijërisë ta fitoj Topin e Artë
screenshot-3_1512657635-4436487.png.jpg

Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala, shpreson që një ditë ta përmbushë ëndrrën e fëmijërisë dhe ta fitojë Topin e Artë.

Argjentinasi 24-vjeçar është ndër talentët më të mirë në futbollin evropian dhe tani për synim ka ta pushtojë futbollin botëror, transmeton Express.

Pasi kaloi nga Palermo në Juventus në vitin 2015, sulmuesi shumë i vlerësuar e ka dëshmuar veten në Serie A dhe Ligë të Kampionëve, si dhe është thirrur edhe nga Kombëtarja e Argjentinës.

Dybala ka thënë për Vanity Fair se ta fitojë Topin e Artë e ka pasur ambicie qysh si i ri: “Verës uleshim pranë zjarrit dhe u thosha shokëve se ta fitoja Topin e Artë ishte ajo që doja”.

Ai ka shtuar: “Nëse e fitoj, do t’ua dërgoj një mesazh shumë fëmijëve; të gjithë atyre të lindur si unë në një fshat të vogël e larg qyteteve metropolitane, që mund të shpresojnë se një ditë do të jenë në gjendje ta tregojnë një histori të ngjashme me timen. Kur kemi topin në këmbë, jemi të lumtur, por ajo çka ndodh prapa skenës nuk është gjithmonë e bukur. Kur e arrin nivelin në të cilin jam unë, shpesh herë ndihesh si njeri i vetmuar”.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.12.2017, 16:08  | Xh.I. | 247 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
A e mbani mend “Nazifin e vogël” tek seriali Karadayi, ja si duket sot (FOTO)
Nisi lufta? Turqit qëllojnë në drejtim të ushtrisë siriane në Afrin
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.