Ka disa ide për funksionimin e KSHZ-së pas dorëheqjeve të anëtarëve
Nuhiu, ministri që darkat luksoze i shtroi në sofrat e të varfërve, të njejtën e bën ..
« Analizë » Hetimi ndërkombëtar për "Kumanovën", rikthen besimin mes popujve në Maqedoni
Bejli: Ndihmova që të fillohet debat publik në temë korrupsioni
Si të kurseni para gjatë udhëtimit?
para.jpg

Njerëzit kanë nevojë të udhëtojnë për qejf por edhe për ta zgjeruar horizontin e tyre.

Përderisa udhëtoni nëpër vende  keni nevojë të realizoni disa nga ëndrrat tuaja, por gjithsesi ju duhet të keni edhe të holla.

Në fakt është e mundur për të kursyer para, pa kufizuar dëshirat tuaja të pushimeve, transmeton Klan Kosova.Ja disa këshilla se si të kurseni para kur shëtitni botën. Udhëtimet mund t’i bëni edhe nëse nuk jeni milionerë.

Merreni një apartament me qira

Fluturoni në ndonjë aeroport fqinj

Kërkoni bileta më të lira

Përdorni transportin publik

Blej një biletë me të cilën vizitoni muzetë

Konvertoni paratë, pavarësisht në cilin vend jeni

Provojeni kuzhinën lokale pa shkuar në një restorant të shtrenjtë

Instaloni një aplikacion të hartave në smartphone tuaj

Mos keni frikë të kërkoni zbritje kur bleni ndonjë gjë

Përgatituni për udhëtimin paraprakisht

 

Loading...
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.12.2017, 16:40  | L.E. | 349 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Nuhiu, ministri që darkat luksoze i shtroi në sofrat e të varfërve, të njejtën e bën edhe si zëvendës-ministër
Është zgjedhur kryetari i Këshillit Komunal në Tetovë
« Analizë » A priten arrestime të reja?!
Pranohet akuza e PSP-së, Alimi dhe Guri do të gjykohen
VMRO bojkoton, për anëtarë të ri në KSHZ duhen 81 vota. Flet Xhaferi
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2017 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.