Veseli: Nga janari do të zbardhen të gjitha rastet e pasluftës
kosova
Veseli: Nga janari do të zbardhen të gjitha rastet e pasluftës

Veseli: Nga janari do të zbardhen të gjitha rastet e pasluftës

Prishtinë, 7 dhjetor - Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli ka thënë se nga muaji janar do të hapet një proces transparent të cilën do ta iniciojë ai vet për zbardhjen e rasteve të pasluftës.

 

“Unë Kadri Veseli do të nënshkruajë i pari dhe Grupi Parlamentar i PDK-së dhe të sillen faktet”, ka thënë Veseli, njofton Klan Kosova.

 

“Kam me vdes por të turpërohem kurrë sepse nuk kam pse, por shumë veta prej juve do të turpëroheni”, ka thënë Veseli, duke iu drejtuar deputetit të Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj.

 

“Kush çka ka bërë të mbajë më shëndet. Kam me iu ngi për gjithçka”, është shprehur ai.

© ZHURNAL 07.12.2017, 16:30 | Z.H. | 540 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."