« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Ademi reagon ndaj deklaratës të Ish-Ambasadorit Çejku » Mirë që fati i shqiptarëve nuk mvaret nga "vizionet" e Çejkut se po të ishe ashtu na ..
"OVL UÇK" e Kosovës do të shënojë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Maqedoni
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Punëtorët në QMK akuzojnë Buxhakun për keqpërdorim të mjeteve financiare
qmk.jpg

Shkup, 7 dhjetor - Punëtorët brenda Qendrës për Menaxhim me Kriza akuzojnë drejtuesin e këtij Institucioni Agron Buxhakun për keqpërdorime dhe shkelje të ligjeve gjatë kryerjes së detyrës. Buxhaku kritikohet për shpërfillje të punës, punësime partiake, kuadro jo profesionale për menaxhimin me krizat, keqpërdorim të mjeteve financiare dhe për mungesë transparence.

Jo kompetenca dhe jo profesionalizmi është evident kur vendosen kuadro partiake dhe politike në organe shtetërore siç është në rastin me drejtorin i Qendrës për Menaxhim me Kriza në këtë periudhë. Për shembull udhëheqja me Shtabin për Kriza nënkupton që duhet ta udhëheqin njerëz profesional- deklaroi Ilija Bojarovski, kryetar i Sindikatës së punëtorëve në QMK.

Buxhaku mohon akuzat e tilla për keqpërdorime kurse sipas tij Bujarovski flet në emrin personal dhe për interesa personale, dhe jo në emër të sindikatës.

"Në lidhje më akuzat e radhës të personit Bojarovski, që prezantohet dhe flet gjoja ne emër të sindikatës, e para ai nuk flet në emër të sindikatës, këtu janë prezent nënkryetari dhe anëtari i Sindikatës. 12.43 Po flet në emrin e tij personal", deklaroi Agron Buxhaku, drejtor i Qendrës për Menaxhim të Krizave.

Akuza të tilla drejt Buxhakut, ka pasur edhe gjatë muajve të kaluar për arsye të ngjashme.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.12.2017, 16:36  | Xh.I. | 1,610 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
A e mbani mend “Nazifin e vogël” tek seriali Karadayi, ja si duket sot (FOTO)
Nisi lufta? Turqit qëllojnë në drejtim të ushtrisë siriane në Afrin
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.