Paditet mjekja për dhënien e recetave për metadonë, përfitonte nga 200 denarë
kronika
Paditet mjekja për dhënien e recetave për metadonë, përfitonte nga 200 denarë

Paditet mjekja për dhënien e recetave për metadonë, përfitonte nga 200 denarë

Prilep, 7 dhjetor- Një mjeke nga Prilepi ka keqpërdorur pozitën zyrtare. Kundër 57 vjeçare me iniciale M.N. është ngritur padi penale për "keqpërdorim të detyrës zyrtare", për arsye se ka kërkuar para nga pacientët për recetat që ajo i ka dhënë. 

M.N. si mjeke e përgjithshme dhe pronare e IPSH "Medisnaj", për një periudhë të gjatë kohore pasi që iu ka dhënë pacientëve receta për metadonë, për çdo recetë ka kërkuar që të paguajnë prej 100 deri në 200 denarë. 

Siç thonë nga policia recetat i ka dhënë edhe nga shtëpia e saj. 

 

© ZHURNAL 07.12.2017, 16:26 | L.E. | 3,744 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."