ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL
Ibraimi: Rikonstruimi i Qeverisë jo për shkaqe kualitative, por politike
« E fundit » Bie "peshku i madh", Gruevski dënohet me 2 vite burg

 

Lajme nga Maqedonia
Në Maqedoni 211.363 persona janë të papunë
100973909.jpg

Shkup, 7 dhjetor - Shkalla e papunësisë në kuartalin e tretë të këtij viti është 22,1 për qind, publikoi sot Enti Shtetëror i Statistikës.

Sipas të dhënave të publikuara në kuartalin e dytë shkalla e papunësisë ka qenë 22,6 për qind, ndërsa në fund të vitit të kaluar 23,7 për qind.

Popullata aktive në Maqedoni në kuartalin e tretë numëron 954.814 persona, prej të cilëve të punësuar janë 743.451, ndërsa 211.363 persona janë të papunë

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.12.2017, 16:24  | I.XH | 523 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.
 
<