« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Ademi reagon ndaj deklaratës të Ish-Ambasadorit Çejku » Mirë që fati i shqiptarëve nuk mvaret nga "vizionet" e Çejkut se po të ishe ashtu na ..
"OVL UÇK" e Kosovës do të shënojë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Maqedoni
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Shulc kërkoi krijimin e “Shteteve të Bashkuara Evropiane” deri në vitin 2025
thumbs_b_c_4e1a8101cac35595c9ab6d3002fc5605-933x445.jpg

Martin Shulc kryetar i Partisë Socialdemokrate të Gjermanisë, sot bëri thirrje në integrim më të afërt në Bashkimin Evropian me qëllim që të krijohen “Shtetet e Bashkuara Evropiane” deri në vitin 2025, lajmëroi DPA.

 

Para kongresit të partisë, ai tha se dëshiron që BE-ja të fillojë të punojë në marrëveshjen e re kushtetuese, që do të mundësojë krijimin e një Evrope federale me politikë të vetme në fushat si siguria e brendshme dhe të jashtme, tatimet dhe çështjet monetare, zhvillimin ndërkombëtar dhe dhënies së azilit.

 

Sipas tij, vendet të cilat nuk duan federalizim duhet të mbesin jashtë Unionit.

 

Në fjalimin e tij, Shulc vlerësoi se Polonia sistematikisht i minon vlerat evropiane dhe se BE-ja nuk është në gjendje të bëjë diçka, ndërsa Hungaria gjithashtu gjithnjë e më shumë po largohet nga Unioni, përfshirë edhe përmes kontratave me Kinën.

 

Ai, gjithashtu, kërkoi nga partnerët e vet leje që të fillojë negociata me konservatorët e kancelares Angela Merkel për formimin e koalicionit të gjerë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.12.2017, 16:37  | Z.H. | 535 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
A e mbani mend “Nazifin e vogël” tek seriali Karadayi, ja si duket sot (FOTO)
Nisi lufta? Turqit qëllojnë në drejtim të ushtrisë siriane në Afrin
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.