Intelektualët shqiptarë refuzojnë katër propozime të Nimicit për emrin, dy i pranojnë..
« Analistët » Maqedonia patjetër të ketë plan A, por edhe plan B për negociatat me Greqinë
Lençe Ristovska “dridh” Gruevskin, ja çka i thotë!
« Konfirmohet lajmi Zhurnalit » MPB: Katër persona të lënduar në përleshjen fizike në Butel të Shkupit
I rikthehet familjes 40 vjet pasi e kishin rrëmbyer
FM_2.jpg

Një grua dikur e rrëmbyer nga nëna e saj derisa ishte foshnjë në Argjentinë është ribashkuar me të afërmit e saj nga grupi “Grandmothers” të Plaza de Mayo.

Adriana, 40-vjeçse, mbiemri i së cilës nuk është bërë i ditur, pasi ajo bëri një test të AND-së.

Aktivistët mbanin fotografi të prindërve të Adrianas, të cilët u zhdukën në vitin 1977

Një test i tillë thuhet se është përputhur me të të afërmve të prindërve të saj, të cilët u zhdukën gjatë sundimit ushtarak të Argjentinës.

Adriana thuhet se është fëmija i 126-të e gjetur nga grupi “Grandmothers”, e cila punon për viktimat e “Luftës së Ndyrë”.

Duke folur në një konferencë për shtyp, Adriana tha se kur çifti që ishte kujdesur për të vdiq, asaj iu tha se nuk ishte fëmija i tyre biologjik.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.12.2017, 16:12  | L.E. | 1,063 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« Konfirmohet lajmi Zhurnalit » MPB: Katër persona të lënduar në përleshjen fizike në Butel të Shkupit
Diplomati austriak që “hapi” dosjen çame në Bruksel
« Korrigjimi i kufijve do të qetësonte Ballkanin » Timothy Less: Ja si mund të krijohen Serbia, Kroacia dhe Shqipëria e madhe
Lençe Ristovska “dridh” Gruevskin, ja çka i thotë!
« Emrat » Kush janë 200 intelektualët maqedonas që kërkojnë ndërprerjen e bisedimeve me Greqinë!?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.