« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Ademi reagon ndaj deklaratës të Ish-Ambasadorit Çejku » Mirë që fati i shqiptarëve nuk mvaret nga "vizionet" e Çejkut se po të ishe ashtu na ..
"OVL UÇK" e Kosovës do të shënojë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Maqedoni
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Berisha: Rama dhe nipi i Myslym Pezës po u vjedhin tokat pronarëve në Dhërmi
screenshot-4_1512655435-9054443.jpg

Tiranë, 7 dhjetor - Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar ditën e sotme kryeministri Edi Rama, se ka vjedhur prona në Dhërmi.

Duke publikuar një mesazh që sipas tij ia ka dërguar një pronar nga Dhërmiu, Berisha thotë se Rama bashkë me nipin e Myslym Pezës kanë vjedhur toka në bregdet.
Madje, Berisha thotë se pjesë e kësaj grabitje janë edhe djemtë e ish-deputetes së PS-së Arta Dades.

Statusi i Berishës

Edvini me nipin e Myslym Pezes u vjedhin tokat pronareve shekullor ne Dhermi!
Lexoni mesazhin e pronarit dixhital! sb

“Pershendetje Dr.Doja te ju informoja dhe do ju lutesha te publikonit matrapazlleqet e fundit te qeverise Rama ne bregdetin e Dhermiut. Aktualisht shetitorja ne bregdetin e Dhermiut ne pjesen e ish Kampit te Punetoreve eshte pezulluar sepse atje Rama po ndihmon Alban Pezen per te ndertuar nje Hotel Alban Peza ka perfituar ne menyre krejt te jashteligjshme nje siperfaqe prej 17 m2 toke duke u rene ne qafe disa dhjetra familjeve autoktone.

Vendim me te cilin Peza regjistroi pronen eshte skandaloz, ai ka blere vetem godinen dhe me nje vendim skandaloz detyron Hipoteken qe ti regjistroje pervec godines edhe 17 mije m2 toke. Shpesh eshte paraqitur ne Dhermi i shoqeruar eshe nga djemte e Arta Dades, te armatosur dhe duke i bere presion banoreve te zones. Alket Hyseni as qe e vuri ujin ne zjarr per ti bllokuar dhe hetuar menyren e perfitimit te kesaj prone nga ana e Alban Pezes, me siguri me nderhyrjen personale te Rames, Tani favori me i fundit eshte dhenia e nje leje ne favor te ALban Pezes mu ne buze te detit duke i bere karshillek disa dhjetra familjeve autoktone por edhe interesit te gjithe pushuesve te cilet mund te shfrytezonin ate shetitore. Po ky eshte kusheriri i Dashamir Pezes! Skam asnje te dhene tjeter! Ajo qe mund te them me bindje eshte qe nipi i babe Myslymit doli pronar ne vijen e pare te Dhermiut! Ky eshte eshte nje absurd!

Ky perfitoi token me disa mashtrime duke perdorur BSPSH, Sindikaten e PAvarur te Transporteve, ZRPP VLore, Gjykaten Vlore, etj….! Kjo eshte nje histori e mirefillte korrupsioni, mashtrimi dhe matrapazlleku! Rama prishi godinen e ish Kampit dhe tani po e pajis me leje Albanin! Per kete arsye ajo pjese e shetitores ka mbetur jashte projektit….! Mjere ne qe na lane te paret token atje dhe na u be peshqesh!Ju lutem publikojeni kete skandal se vetem ju beni transparence ne kete vend,. Gjithe te mirat
P.S.: jam gati te ju ve ne dispozicion dokumenta te ndryshem me te cilat provohen kalimet e paligjshme te pronesise ne favor te ALban Pezes!”


 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.12.2017, 16:11  | Xh.I. | 329 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
A e mbani mend “Nazifin e vogël” tek seriali Karadayi, ja si duket sot (FOTO)
Nisi lufta? Turqit qëllojnë në drejtim të ushtrisë siriane në Afrin
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.