ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL
Ibraimi: Rikonstruimi i Qeverisë jo për shkaqe kualitative, por politike
« E fundit » Bie "peshku i madh", Gruevski dënohet me 2 vite burg

 

Ekonomi
Bashkëpunim me njërin nga investuesit potencial në Feni?
fenii.jpg

Shkup, 7 dhjetor- Bankat kreditore në Feni bisedojnë me investuesit potencial, ndërkaq me njërin prej tyre është nënshkruar Memorandum për mirëkuptim, informojnë nga Banka Komerciale.

Nga Banka theksojnë se qëllimi i nënshkrimit të Memorandumi me investuesit e interesuar nuk është zëvendësim për procedurën zyrtare falimentuese, por vetëm legjitimim i seriozitetit të investuesve potencial.

Vendimi përfundimtar, siç theksojnë nga Banka Komerciale, për atë se kush do të jetë pronar i ardhshëm i "Feni"-t do të sillet në suaza të procedurës falimentuese, në pajtim me dispozitat ligjore.

"Kreditorët e siguruar dhe kreditorët e tjerë duhet bashkarisht të vlerësojnë se cili plan për riorganizim është më i mirë për ta dhe për të ardhmen e kombinatit", theksojnë në kumtesë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.12.2017, 16:00  | L.E. | 857 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.
 
<