« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Shkëndija rikthen Mevlan Adilin në Maqedoni!
Mevlan-Adili.jpg

Mevlan Adili ka gjasa që të rikthehet në futbollin vendor, mirëpo kësaj rradhe jo te klubi i tij i zemrës, FC Shkupi, por te kampionët vjeshtor të Shkëndijës, njofton “infOSport.mk”.

 

Burime të afërta me portalin tonë bëjnë me dije se drejtuesit “kuq e zi” kanë bërë kontaktet e para me menaxherin e futbollistit shkupjan, i cili janarin e këtij viti iu bashkua skuadrës rumune të UTA Arad nga rradhët e FC Shkupit.

 

Ai me skuadrën rumune që garon në Ligën e Dytë ka kontratë deri qershorin e vitit 2019-të, mirëpo në marrëveshjen mes tyre ekziston një klauzolë që në rast se në adresë të Adilit vjen ndonjë ofertë më e mirë, të mos e pengojnë në realizimin e saj.

 

Kësisoj mbrojtësi 23-vjeçar mund ti bashkohet sërish Shkëndijës, pjesë e së cilës ishte nga janari deri në korrikun e vitit 2015-të, transmeton “infOSport.mk”

 

Cilësitë e Mevlan Adilit janë shumë mirë të njohura edhe për strategun e Shkëndijës, Qatip Osmani, i cili përveç si mbrojtës futbollistin shkupjan mund ta shfrytëzojë edhe si mesfushor difenziv.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.12.2017, 15:05  | Z.H. | 922 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.