« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Ademi reagon ndaj deklaratës të Ish-Ambasadorit Çejku » Mirë që fati i shqiptarëve nuk mvaret nga "vizionet" e Çejkut se po të ishe ashtu na ..
"OVL UÇK" e Kosovës do të shënojë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Maqedoni
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Këshilltarët e VMRO-DPMNE-së e braktisën seancën e Këshillit të Strumicës
134008646.jpg

Strumicë, 7 dhjetor - Këshilltarët e VMRO-DPMNE-së sot e braktisën punën e seancës së 4-t të Këshillit të komunës së Strumicës, në shenjë, siç thanë, mbështetje dhe solidariteti me të paraburgosurit për ngjarjet e 27 prillit në Kuvendin e RM-së.

"Në shenjë mbështetjeje, solidariteti të vëllezërve tanë maqedonas dhe motrat dhe nënat dhe baballarët, prindërit, mbrojtës të kushtetutës së Maqedonisë të cilët janë akuzuar padrejtësisht dhe paraburgosur nga ana e pushtetit momental, po e braktisim seancën e sotme të Këshillit", tha koordinatori i grupit të këshilltarëve të VMRO-DPMNE-së Aleksandar Donev.

 

Ata nuk saktësuan se nëse do të marrin pjesë në seancat e tjera të Këshillit. Kryetari i Këshillit Marjan Daskallovski tha se politika nuk guxon të jetë pjesë e punës së këtij trupi.

 

"Dua të pyes se nëse hyrja e dhunshme në Kuvend, rrahja e deputetëve dhe gazetarëve të pranishëm është patriotizëm? Se nëse ata duhet të solidarizohen edhe në nder të tyre të mos debatojnë për pikat e tjera të cilët ishin në rend dite dhe janë me interes të qytetarëve. Konsiderova se ky grup i këshilltarëve është më ndryshe dhe se nuk do të zhvillojë politikë por do të punojë në interes të qytetarëve të Komunës së Strumicës. Këshilltarët duhej të qëndrojnë këtu deri në fund, të debatojnë, të votojnë pro ose kundër. Të paraburgosurit nuk janë dënuar, gjykata do të thotë se nëse e kanë mbrojtur ose shkelur Kushtetutën", tha Daskallovski.

Përndryshe, në rend dite të Këshillit ishin 36 pika.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.12.2017, 15:44  | Xh.I. | 351 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
A e mbani mend “Nazifin e vogël” tek seriali Karadayi, ja si duket sot (FOTO)
Nisi lufta? Turqit qëllojnë në drejtim të ushtrisë siriane në Afrin
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.