ZHURNAL.MK ZHURNAL.KS ZHURNAL.AL
Ibraimi: Rikonstruimi i Qeverisë jo për shkaqe kualitative, por politike
« E fundit » Bie "peshku i madh", Gruevski dënohet me 2 vite burg

 

Lajme nga Maqedonia
Pendarovski jep dorëheqje nga funksioni i deputetit, do të jetë vetëm koordinator për NATO
pendarovski2.jpg

Shkup, 7 dhjetor - Stevo Pendarovski sot dha dorëheqje në Parlamentin e Republikës së Maqedonisë nga funksioni i deputetit, transmeton Zhurnal.

Pendarovski në Parlament është pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së, transmeton Zhurnal.

Dorëheqjen e Pendarovskit nga Parlamenti duhet ta konstaton Parlamenti në seancën e rradhës.

Javën e kaluar Stevo Pendarovski ishte emëruar për kordinator Nacional për antarësimin e Maqedonisë në NATO.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.12.2017, 15:23  | I.XH | 2,469 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA
AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"
Fon: 02 3217 815, E-mail: info @ zhurnal.mk
© 2018 Agjencia e lajmeve "ZHURNAL"
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara. Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.
 
<