« INSIDE » Konviktet, edhe pas 20 vjetëve në mjerim
Rasti Almiri, deputetët të shkarkojnë Jovevskin me interpelancë
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë e..
Evropa kërkon vënien në zbatim të Ligjit të Gjuhëve
Zbulohen 4 shtetase të huaja që kanë punuar si këngëtare dhe valltare në objektin hotelerik në Tetovë 
tetovee.jpg

 

Tetovë, 7 dhjetor- Katër shtetase të huaja dhe shtatë femra nga Maqedonia janë kapur mbrëmë gjatë një aksioni policor në dy objekte hotelerike në rrethinën e Tetovës, njoftoi zëdhënësi i SPB Tetovë , Marjan Josifovski, transmeton Zhurnal. 

Sipas Josifovskit, bastitja është bërë me qëllim që të zbulohen personat e huaj të cilët keqpërdorin qëndrimin turistik në Maqedoni si dhe persona që kanë qënë në kërkim nga policia. 

Në objektin hotelerik "Baci" në Bogovinë, pronë e N.Sh. (33), policia ka zbuluar tre shqiptare nga Shqipëria dhe një shtetase nga Kosova si dhe katër vajza nga vendi në moshë prej 22 deri 36 vjet, të cilët kanë qenë të angazhuara të punojnë si këngëtare dhe valltare. 

"Pronari i objektit hotelerik "Baci" N.SH. (33) si dhe vajzat janë arrestuar në stacionin policor në Tetovë, pas çka vajzat nga Shqipëria dhe Kosova janë ndalur dhe janë dorëzuar në Sektorin për krim tejkufitar, migrim, të huaj dhe riatdhesim për procedurë të mëtutjeshme", ka thënë Josifovski. 

Gjatë kontrollës në objektin hotelerik "Erdo" e cila gjendet në rrugën drejt Bërvenicës, nuk janë gjetur shtetase të huaja, por vetëm tre femra nga Maqedonia. /Zhurnal.mk

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.12.2017, 14:02  | L.E. | 2,301 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« SKANDAL » DOKAZ: Kreshnik Bekteshi, "më zi se komandant Strumica", për 6 muaj harxhon 12 mijë euro në restaurante
Si e kërcënoi Enver Hoxha Titon për liqenin e Ohrit: Po mbylle portat, hap tunel dhe e thaj fare
« REAGIM » Çfarë faji i kanë gazetarët ministrit Bekteshi i cili ka shpenzuar 12.000 euro nëpër restorante, dhe si ai do ta sqaron shantazhin ndaj tyre!
Edhe një parti e re në Maqedoni, themelohet LDB
Aktorja shqiptare nga Shkupi është vrarë në Hollywood
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.