Raportet e Konsumatorëve: iPhone X mbetet prapa iPhone 8
teknologji
Raportet e Konsumatorëve: iPhone X mbetet prapa iPhone 8

Raportet e Konsumatorëve: iPhone X mbetet prapa iPhone 8

Raportet e Konsumatorëve dhe Mbrojtësit e konsumatorëve në SHBA kanë dalë më të kënaqur me modelin iPhone 8 në aspektin e elasticitetit dhe performancës së baterisë, sesa iPhone X.

IPhone X është një pajisje inovative me një aparat fotografik fantastik dhe një ekran të bukur, por smartphonet e tjerë janë më të qëndrueshëm dhe kanë një jetë më të gjatë të baterisë, është vendimi i Raporteve të Konsumatorëve në rishikimin përfundimtar të telefonit të mençur Apple, transmeton lajmi.net.

Testuesit kryesisht kritikojnë rezistencën e pajisjes. Në një test laboratorik në një kazan të rastit, në të cilin pajisja u hodh përsëri dhe përsëri nga një lartësi prej pothuajse 80 centimetra. Pas njëqind përpjekjesh, qelqi në anën e pasme kishte çarje të dukshme, dhe pjesa e përparme e telefonit të mençur u prek gjithashtu.

Sidoqoftë, ky ishte rasti edhe me pajisjet Galaxy S8 dhe S8 Plus të Samsung, që testuesit shkruajnë.

Stiftung Warentest gjermane erdhi në një përfundim të ngjashëm. IPhone X është “iPhone më e brishtë ndonjëherë”, dëshmoi testuesit gjermanë.

© ZHURNAL 07.12.2017, 14:19 | L.E. | 1,077 I LEXUAR
"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."