« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Ademi reagon ndaj deklaratës të Ish-Ambasadorit Çejku » Mirë që fati i shqiptarëve nuk mvaret nga "vizionet" e Çejkut se po të ishe ashtu na ..
"OVL UÇK" e Kosovës do të shënojë 10 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës në Maqedoni
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Raportet e Konsumatorëve: iPhone X mbetet prapa iPhone 8
kon.jpg

Raportet e Konsumatorëve dhe Mbrojtësit e konsumatorëve në SHBA kanë dalë më të kënaqur me modelin iPhone 8 në aspektin e elasticitetit dhe performancës së baterisë, sesa iPhone X.

IPhone X është një pajisje inovative me një aparat fotografik fantastik dhe një ekran të bukur, por smartphonet e tjerë janë më të qëndrueshëm dhe kanë një jetë më të gjatë të baterisë, është vendimi i Raporteve të Konsumatorëve në rishikimin përfundimtar të telefonit të mençur Apple, transmeton lajmi.net.

Testuesit kryesisht kritikojnë rezistencën e pajisjes. Në një test laboratorik në një kazan të rastit, në të cilin pajisja u hodh përsëri dhe përsëri nga një lartësi prej pothuajse 80 centimetra. Pas njëqind përpjekjesh, qelqi në anën e pasme kishte çarje të dukshme, dhe pjesa e përparme e telefonit të mençur u prek gjithashtu.

Sidoqoftë, ky ishte rasti edhe me pajisjet Galaxy S8 dhe S8 Plus të Samsung, që testuesit shkruajnë.

Stiftung Warentest gjermane erdhi në një përfundim të ngjashëm. IPhone X është “iPhone më e brishtë ndonjëherë”, dëshmoi testuesit gjermanë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.12.2017, 14:19  | L.E. | 518 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
A e mbani mend “Nazifin e vogël” tek seriali Karadayi, ja si duket sot (FOTO)
Nisi lufta? Turqit qëllojnë në drejtim të ushtrisë siriane në Afrin
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.