« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
LDK Kërkon Shkarkimin e Dardan Gashit
avdullah-hoti.jpg

Prishtinë, 7 dhjetor - Lidhja Demokratike e Kosovës do t’i kërkojë Kryeministrit Ramush Haradinaj shkarkimin e menjëhershëm të zëvendëskryeministrit dhe ministrit të Diasporës, Dardan Gashi.

 

Partia opozitare, LDK-ja ka dorëzuar sot kërkesën për interpelancë me Kryeministrin Ramush Haradinaj, për t’i kërkuar këtij të fundit shkarkimin e menjëhershëm të zëvendëskryeministrit Dardan Gashi, për shkak se ky i fundit është parë në disa filmime duke gjuajtur me armë zjarri në një festë private.

 

“Sot e dorëzuam dokumentin në Kuvendin e Kosovës për interpelancë me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinajn për çështjen që të gjithë qytetarët janë të shqetësuar, për gjuajtjen me armë, për sjelljen e pahijshme të zyrtarëve të lartë, në veçanti të zëvendëskryeministrit dhe ministrit të diasporës, z.Dardan Gashi”, tha Avdullah Hoti në një konferencë për gazetarë.

 

Sipas Hotit, sjellja e tillë e zyrtarit qeveritar bie ndesh me ligjin.

 

“Ne vlerësojmë që ajo sjellje bie ndesh me Kodin Penal të Kosovës për armëmbajtje pa leje dhe për rrezikim të sigurisë publike, por mbi të gjitha bie ndesh me etikën e lartë që duhet të kenë zyrtarët e Kosovës”, është shprehur shefi i grupit parlamentarë të LDK-së, Avdullah Hoti.

 

Sipas tij, akti i zëvendëskryeministrit Gashi e ka dëmtuar imazhin e Qeverisë së Kosovës.

 

“Me këtë është dëmtu imazhi i Qeverisë së Kosovës para qytetarëve dhe partnerëve tanë. Ne do të kërkojmë që Kuvendi i Kosovës të votojë për shkarkimin e menjëhershëm për zëvendëskryeministrin Gashi”, tha Hoti.

 

Dardan Gashi e kishte pranuar se ka gjuajtur me armë zjarri në festën private që ishte organizuar pas lirimit të plotë të zëvendë kryeministrit tjetër, Fatmir Limaj nga akuzat për korrupsion.

 

Në ato pamje ishte parë edhe kryetari i Skenderajt, Sami Lushtaku dhe këshilltari i Fatmir Limajt, Endrit Shala duke gjuajtur me armë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.12.2017, 13:43  | Z.H. | 238 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
Vildane Zeneli shkëmben puthje me një person të afërt me motrat Jenner e Kardashian
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.