« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
Dhëndrri i Haradinajt ngjall debat mes kryeministrit dhe Konjufcës
1sdedwed.jpg

Prishtinë, 7 dhjetor - Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetevendosje, Glauk Konjufca, përderisa ka folur për nepotizmin ka përmendur familjarin e kryeministrit Ramush Haradinaj, Liridon Dervishajn.

 

Konjufca tha që pas marrjes së mandatit nga qeveria Haradinaj, Dërvishaj është emëruar në krye të, siç e quajti ai, fondit të tretë më të madh të Kosovës.

 

Ndërsa, kryeministri Ramush Haradinaj, ka thënë se e ka marrë vesh në media për punësimin e burrit të motrës së tij, si menaxher i parave të Fondit të Sigurimeve shëndetësore, njofton Klan Kosova.

 

Ai tha se nuk është ndjerë mirë kur është emëruar Dervishaj në atë punë.

 

“Por, e kom marrë vesh në media”, tha Haradinaj në foltoren e Kuvendit.

 

“E kom marrë vesh, ju siguroj, masi ka ndodhur, në media”.

 

Ai tha se është zor t’i privohet puna dikujt vetëm pse ke lidhje familjare me të, duke përmendur më pas vëllanë e tij, Daut Haradinajn, që është deputet.

 

Konjufca më pas replikoi me kryeministrin duke i thënë që Daut Haradinaj është përzgjedhur nga qytetarët, e nuk mund te krahasohet me një post për të cilin personi është i emëruar.

 

Ndërsa, Haradinaj u përgjigj duke thënë që Liridon Dërvishaj është zgjedhur me konkurs, përderisa mohoi që ai është ne krye të fondit të tretë më të madh në Kosovë, duke thënë që nuk gëzon kompetenca te tilla.

 

“Me e pasë ditë ma përpara, nashta i kisha thanë, hiç mos u ban”, iu përgjigj Haradinaj Konjufcës për Dervishajn.

 

Mirëpo, ai vijoi duke thënë se të drejtën nuk mund t’ia ndalë askujt.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.12.2017, 13:36  | Z.H. | 698 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
Vildane Zeneli shkëmben puthje me një person të afërt me motrat Jenner e Kardashian
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.