« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova ..
« Analizë » Zaev dhe Gruevski nuk kanë fare dallim, e sidomos kur janë në pyetjet të drejtat e sh..
Qytetarët e Maqedonisë para shtetit janë “anëtarësuar” në BE
Rasti "Talevska", Gjykata shkelë parimin e proporcionalitetit
Izraeli arreston 25 palestinezë gjatë bastisjeve
izrael-804x380.jpg

Shoqata e të Burgosurve Palestinezë ka bërë të ditur se ushtria izraelite në bastisjet gjatë natës ka arrestuar 35 palestinezë në Bregun Perëndimor dhe Jerusalemin Lindor, raporton Anadolu Agency (AA).

 

“Forcat e ushtrisë izraelite arrestuan 22 palestinezë, pas bastisjes së shtëpive të tyre në fshatin Kasra pranë Nablusit në pjesën veriore të Bregut Perëndimor. Shtatë të tjerë u arrestuan nga qytetet qendrore dhe veriore të Bregut Perëndimor, në Ramallah dhe Jenin”, njofton Shoqata e të Burgosurve Palestinezë.

 

Sipas kësaj shoqate, ushtria izraelite gjithashtu ka arrestuar gjashtë palestinezë nga Jerusalemi i okupuar Lindor. Ushtria izraelite shpesh herë zbaton fushata të gjera të arrestimit në Bregun Perëndimor me pretekstin për hetimet rreth “palestinezëve të kërkuar”.

 

Sipas shifrave zyrtare palestineze, mbi 6.400 palestinezë aktualisht janë në paraburgim në të gjithë Izraelin.

 

Ndryshe, arrestimet e fundit vijnë mes tensioneve në territoret palestineze pas vendimet të presidentit amerikan, Donald Trump, për të njohur zyrtarisht Jerusalemin si “kryeqytet të Izraelit” dhe për zhvendosjen e ambasadës amerikane në këtë qytet, edhe pse rezoluta e Këshillit të Sigurimit të OKB-së në vitin 1980 nuk e njeh aneksimin e Jerusalemit Lindor dhe shpalljen e tij si kryeqytet.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.12.2017, 13:29  | Z.H. | 206 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
« ABUZIMI NË KULTURË S'KA FUND » Edhe komuna e Kërçovës ndan 240.000 mijë denarë shoqatës së famshme `Art` nga Tetova (DOKUMENT)
Pas thashethemeve për vdekjen e Sylvester Stallone, reagon vëllai i tij
Kështu e quan Bebe Rexha grimerin e famshëm shqiptar
Publikoi foto nudo të 18 vjeçares, qytetarit nga Ohri i ngritet padi penale
Vildane Zeneli shkëmben puthje me një person të afërt me motrat Jenner e Kardashian
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.