« Analizë » Zoti Zaev mileti do mirëqenje sociale e jo “ajrosje” të Qeverisë
A do të shkrihet Besa e Gashit në PDSH-në e Thaçit?
Allagjozovski: Është rritur mbështetja për “synetime” në emër të kulturës shqiptare n..
« Esnafi i Kulturës » Të rishikohet ose të shpallet i pavlefshëm programi vjetor i Ministrisë së Kulturës
Nis zhbllokimi i rrugës së Thethit
debore-Edd8fSdDjnzwwlhtI7LzUKofKx6JGswjnCSrEAGp-752x440.jpg

Tiranë, 7 dhjetor - Megjithëse është një nga destinacionet më të kërkuara për turizmin malor veçanërisht në stinën e dimrit, Thethi është i vështirë për t’u arritur.

Bora e rënë këtë fillim dhjetori, bllokoi për disa ditë aksin rrugor që lidh këtë fshat turistik me qytetin e Shkodrës.

Autoriteti rrugor nisi ndërhyrjen për zhbllokimin e segmentit Qafe Thore – Theth. Aty do të stacionohen edhe mjete borëpastruese që do të mbajnë të hapur këtë aks gjatë gjithë dimrit.

Autoritetet sigurojnë se në fundjavë rruga drejt Thethit do të jetë krejtësisht e kalueshme. Ndërkohë ekipet e OSHEE po punojnë për rikthimin e plotë të energjisë elektrike, e cila ishte ndërprerë në zonën e Dukagjinit, si pasojë e reshjeve dhe stuhive të forta të pak ditëve më parë.

 

"Kopjimi i kësaj përmbajtjeje ose një pjese të saj pa ndonjë marrëveshje të arritur me redaksinë e ZHURNAL.mk, do të thotë se pranoni kushtet për kopjim, të cilat janë publikuar KËTU."
 07.12.2017, 12:08  | Xh.I. | 168 i lexuar

 

© ZHURNAL.mk

MË TË LEXUAR
Adelina i bën "hyzmet" burrit me pixhame me "Minnie Mouse" (Video)
Adelina Tahiri: Dashuria nuk njeh moshë, fe e as rracë, e lumtur që jam shtatzëne!
I vdekuri ngritë dorën lartë, "çmendet" mjeku
Geta Beqa nuk di të ndalet, këtë herë ua tregon të pasmet teksa ushtron
A do të shkrihet Besa e Gashit në PDSH-në e Thaçit?
 

 


MARKETINGU    |    IMPRESUM    |    KONTAKT    |    ARKIVA

AGJENCIA E LAJMEVE "ZHURNAL"


Shkup, R. Maqedonisë
Fon: 02 3217 815
E-mail: info @ zhurnal.mk

maqedoniakosovashqiperiabotaekonomikronikasportkultureshowbizteknologji
© 2018 ZHURNAL
Të gjitha të drejtat e përmbajtjes në këtë portal janë të rezervuara.
Ndalohet ribotimi i përmbajtjes (lajmeve dhe të gjitha shkrimeve të tjera) pa lejen me shkrim të portalit "Zhurnal".
Çdo përdorues publik i përmbajtjes sonë pa autorizimin e posaçëm nga "Zhurnal" rrezikon të ballafaqohet me ligjin.